Bilet Erteleme Tasarım Pegasus İletişim on . Bilet Erteleme : (0850) 302 54 93 Uçak Bileti İletişim : (0850) 840 48 05 İletişim Ankara : (0312) 988 14 52 [caption id="attachment_260" align="aligncenter" wi Bilet Erteleme : (0850) 302 54 93 Uçak Bileti İletişim : (0850) 840 48 05 İletişim Ankara : (0312) 988 14 52 [caption id="attachment_260" align="aligncenter" wi

Bilet Erteleme

Bilet Erteleme : (0850) 302 54 93

Uçak Bileti İletişim : (0850) 840 48 05

İletişim Ankara : (0312) 988 14 52

pegasus uçak bileti iletişim

uçak bileti iletişim

Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır

Bilindiği gibi bütün havayolları’nın gelirlerinin yüksek bir bölümü uçak bileti satışlarından sağlanmaktadır. Fakat bu gelirlerin yanında ek gelir olarak; bilet değiştirme ve bilet erteleme gibi ek hizmetler de vererek gelir sağlanabilmektedir. havayolları ve diğer low-cost havayolları’nın gelirlerinin düşük bir kısmı uçak bileti satışlarından sağlanmaktadır.

Çoğu havayolu yolcusunun ve diğer ulaşım yapan yolcuların ortak sorunlarından birisi de son dakikaya kadar ekstra bir durum çıkabildiğinde biletlerdeki değişim ücretleridir. Erken rezervasyon ile satışa sunulan ve kampanyalı uçak bileti değiştirme ile satışa sunulan biletlerde promosyon sınıfı olduğu için değişimde cezai işlem uygulanabilmektedir.

Bütün havayolları’nda uçak bileti erteleme işleminde cezai işlem uygulanabilmektedir. havayolları‘nda uçak bileti erteleme işlemi yapıldığında da bir işlem ücreti tahsil edilmektedir. bilet erteleme işlemi yapmadan önce, uçak biletinizi ilk alırken flex özelliği ile yurtiçi uçuşlarda 12.99 tl, yurtdışı uçuşlarda ise 10 dolar fark ile esneklik özelliği satın alabilirsiniz.

Pegasus Flex Özellikli Bilet Değiştirme

Pegasus Havayolları‘nın “sınırsız değişiklik hakkı” sloganı ile hizmete sunduğu flex biletler, iletişim yolcularında uçak biletlerini istedikleri kadar değişikliği ücretsiz yapabilme imkanı sağladığı gibi bir yanlış düşünceye sebebiyet verebilmektedir.

Pegasus Flex özelliği ile satın alınan biletlerde; bilindiği gibi bütün Dünya’da pegasus uçak bileti satışları borsa sistemine benzeyen bir yöntem ile satışa sunulmaktadır. Bu borsa sisteminde de hiçbir parkurun sabit bir fiyatı bulunmamaktadır. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, bilet erteleme de bir cezai işlem çıkıyordu. Bu flex özelliğini satın alan yolcularımız pegasus uçak biletlerini dilerlerde flypgs.com‘dan, dilerlerse de iletişim çağrı merkezimiz aracılığı ile herhangi bir cezai işlem uygulanmadan değişim yapabilirler.

flex özelliği olmayan biletlerde ise yurti uçuşlarda minimum 40 tl, yurtdışı uçuşlarda ise minimum 25 dolar – euro cezai işlem uygulanabilmektedir.

Pegasus Bilet Açığa Alma

havayolları’nda diğer havayollarının çoğunda olmayan bilet açığa alma özelliği de bulunmaktadır. Flex özelliği alınmayan biletlerde açığa alım ücreti internet sitesi üzerinden 40 tl fiyat ödeyerek açığa alım işlemi yapılabilmektedir. Flex özelliği alınan uçak biletlerinde ise açığa alım ücreti ödenmemektedir.

Pegasus Uçak Bileti İletişim biletinizi açığa aldığınızda, 1 sene içerisinde ilk ödediğiniz ücreti havayolu firması açıkta tutar, 1 sene içerisinde de istenilen herhangi bir yönde kullanabilir yolcularımız. Burada da dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da, açığa alınan biletleri aktif etmek istediğinizde istenilen uçuş. Sizin uçuşunuzdan yüksek ise havayolu aradaki farkı sizden tahsil eder, daha düşük ise ücret iadesi yapmaz.

Bir diğer konumuzda ise pegasus biletleri için ücretsiz iletişim adlı makalemizde pegasus havayolları‘nın işlemlerinin hepsinin ücretsiz çağrı merkezi aracılığı ile nasıl yapılabileceği hakkında bilgi verdik. Okumanızı tavsiye ederiz.

Bilet Erteleme

3.2 (64%) 25 votes

Yazar Hakkında

Toplam Konu Sayısı : 21

Yorumlar (5)

  • Fatih

    Herşey için çok teşekkür ederim. Gerçekten pegasus uçak biletimizi değiştirmek için aradık ve sorunsuz bir şekilde pegasus biletimizi değiştirdir.

    Çıkan fiyat farkını da peşin fiyatına 6 taksite bölmeniz gerçekten bizler gibi düşük ücretle çalışanlar için ayrıca güzel olmuş.

    Cevapla

Yorum Yap

Scroll to top