THY Bilet İptali Var Mı? THY Bilet Değişikliği ve THY Telefon Numarası (2023)

THY Bilet iptali, uçak biletlerinin saatlerine herhangi bir sebepten dolayı yetişemeyecek olan veya satın aldıkları biletleri geçerli bir mazeretten dolayı değiştirmek zorunda kalan yolcular tarafından sıklıkla araştırılmaktadır.

Türk Hava Yolları’ndan daha önce satın almış olduğunuz biletlerinizde iptal işlemlerini (0850) 302 54 93 numaralı çağrı merkezini arayarak da iptal edebilirsiniz.

Türk Hava Yolları firmasından satın aldıkları uçak biletlerini değiştirmek, iptal etmek, ertelemek isteyen yolcular, internet üzerinde sıklıkla “THY bilet iptali var mı?“, “THY bilet iptali nasıl yapılır?“, “THY bilet değişikliği nasıl yapılır?” veya “THY telefon numarası kaç?” benzeri araştırmalar yapmaktadır.

THY Bilet iptali

Türk Hava Yolları, tıpkı tüm diğer havayolu firmalarında olduğu gibi yolculara bilet değişikliği imkanı tanımaktadır. Uçak biletlerinde değişiklik yapılmak istendiği zaman, firmanın ilgili güzergah ve mesafe gibi değişken hesaplamalara bağlı olarak bilet değişikliği ücreti talep etme hakkı bulunmaktadır.

THY bilet iptali veya THY bilet değişikliği olarak da bilinen bu işlem, yolcunun satın aldığı uçak bileti sınıfı ve yolcunun değiştirmek istediği bilet güzergahları, saatleri ilgili uçuş firması tarafından hesaplanarak “Bilet değişikliği servis ücreti” adıyla alınan ek bir ücret sonrasında yapılabilmektedir.

Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları aynı firma adı altında hizmet verdiklerinden dolayı THY’nin internet sitesi aracılığı ile kolayca biletinizi iptal edebilirsiniz.

Peki, THY bilet iptali var mı, THY bilet iptali nasıl yapılır? THY bilet değişikliği nasıl yapılır, THY iletişim numarası nedir?

THY Bilet İptali Var Mı? THY Bilet İptali Nasıl Yapılır?

THY bilet iptali yapmak isteyen yolcuların, uçuş firması için satın alınan biletlerin iadesi konusunda firmaya ait ücret iadesi politikalarına göre değişkenlik gösterebilen çeşitli değerlendirmeler sonucu belirlendiğini bilmesi gerekir.

Satın alınmış biletin iptal edilmesi durumunda, Türk Hava Yolları‘nın bilet tutarı üzerinden çeşitli kesintiler yapması ve yapılan hesaplamalar sonucunda ücreti yolcuya iade etmesi mümkündür. Bu konuyla alakalı olarak merak edenler için, THY bilet iptali şansı bulunduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır.

THY bilet iptali yapabilmek için öncelikle satın aldığınız biletin uçuş sınıfları göz önünde bulundurulur. THY’de bulunan uçuş sınıflarından Ecofly, ExtraFly, PrimeFly ve Business Esnek sınıflarında, bilet iptali konusunda farklı değerlendirmeler yapılabilmektedir.

Her uçuş sınıfına göre birbirinden farklı hesaplamalar yapıldığından bilet iptal işlemlerinin ardından iade tutarları da değişiklik göstermektedir.

Öncelikle bilmeniz gerekir ki, uçuş firmalarından aldığınız uçak biletlerinde uçuşa son 1 saat kalana dek herhangi bir işlem yapamaz veya iptal talebinde bulunamazsınız. Firma üzerinden satın almış olduğunuz biletin iptali için öncelikle uçu sınıfınıza bakabilirsiniz. Uçuş sınıflarına göre, THY bilet iptali hakkında bilgiler aşağıdaki gibidir.

1. EcoFly THY Bilet İptali

Türk Hava Yolları uçaklarına ait EcoFly biletiniz için uçuş saatine son 1 saat kala herhangi bir değişiklik yapmanız söz konusu değildir. Uçuş saatinize son 12 saat kala biletiniz üzerinde değişiklik yapmak isterseniz ortalama 150 TL ücret ödemeniz gerekecektir.

Değişiklik yerine bilet iptali düşünüyorsanız, uçuş saatinize son 12 saat kala biletinizin tutarından ortalama 150 TL ücret kesintisi söz konusu olacaktır.

2. THY ExtraFly Bilet iptali

Aynı şekilde Türk Hava Yolları’na ait ExtraFly sınıfta uçuş biletlerinizde de uçuş saatinize son 12 saat kala değişiklik yapmanız mümkündür.

Ancak son 1 saat kala herhangi bir değişiklik ve iptal mümkün olmayacaktır. Değişiklik işlemlerinde ortalama 100 TL, bilet iptali ve iade işlemlerinde ise ortalama %40 ücret kesintisi söz konusu olacaktır.

3. THY PrimeFly Bilet İptali

PrimeFly bilet sınıflarında, değişiklik yapılmak istendiği zaman bilet sahibinden herhangi bir ücret kesintisi talep edilmemektedir. Sadece bilet saatine son 12 saat kala iptal ve iade işlemlerinde ortalama 90 TL’ye ek biletleme ücreti talep edilir ve kalan tutar bilet sahibine iade edilir.

4. THY Business Esnek Bilet İptali

THY Business Esnek bilet sınıflarında ise, biletinizin uçuş saatine son 12 saat kala ortalama 150 TL bir tutar ile değişiklik yapmanız mümkün hale gelecektir. Uçuşa son 1 saat kala herhangi bir değişiklik, iptal ve iade söz konusu olmamaktadır.

Eğer biletinizin saatine 12 saatten fazla bir süre varsa iptal ve iade için herhangi bir kesinti yapılmaz. Biletinizin saatine 12 saat kala aldığınız bileti iptal etmek istediğinizde ortalama 200 TL ve biletleme ücreti kesintisi yapılmaktadır. Ardından kalan tutar, bilet sahibine iade edilmektedir.

THY Uçak Bileti İptal Etme Nasıl Yapılır? THY Telefon Numarası Kaç?

THY uçak biletlerinde değişiklik veya iptal yapmak istediğiniz zaman telefon yerine THY gişelerinden, https://www.turkishairlines.com/tr adresindeki “Yardım Alın” kısmından veya aşağıdaki THY WhatsApp akıllı yardım numarasından firmayla iletişime geçebilirsiniz. THY telefon numarasını veya THY iletişim numarasını arıyorsanız, 90 212 463 63 63 numarasıyla iletişime geçebilirsiniz.

THY WhatsApp için tıklayın. 

Makaleyi Oyla
[Total: 8 Average: 3.5]

İlginizi Çekebilir

Anadolu Jet İletişim

Anadolu Jet Bilet Değişikliği

Anadolu Jet Bilet Değişikliği 0850 302 54 93 Anadolu Jet bilet değişikliği; daha önce satın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir