Türk Hava Yolları Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır

Türk Hava Yolları Bilet Erteleme  (0850) 840 48 05

thy bilet değişikliği
Thy bilet değiştirme

21. Yüzyılda teknolojinin gelişmesi birçok havayolu firmasına ekstra avantaj sağladı. Bu avantajlardan en iyi faydalanan havayolu olarak da hiç kuşkusuz milli havayolu firmamız Türk Hava Yolları oldu. Diğer havayolları’nın aksine thy; her geçen gün filosuna yeni uçaklar ve yeni uçuş rotaları ekleyerek büyümesine hız kazandırdı.

Makalemizde şu başlıkları okuyabilirsiniz;

Dünya Küçük Uçmayan Kalmasın sloganı ile dünya’da havayolu taşımacılığının bir lüks olmadığını insanlara anlatmaya çalışan milli gururumuz 2019 yılında asıl büyümeyi hedeflediğini açıkladı. Bilindiği gibi her havayolu firmasının kendine özgü avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Türk hava yolları da gelişen uçuş satış ağı ile birlikte bilet satışlarında ciddi rakamlara ulaşmış durumda. Bu satış ağının getirmiş olduğu avantajlardan hiç kuşkusuz en dikkat çekicisi; uçaklarındaki doluluk oranları. 2018 yılında türk hava yolları‘nın doluluk oranına baktığımızda %90 gibi rekor düzeye ulaştığı bildirildi

Türk Hava Yolları İletişim

THY Bilet Değişikliği İletişim Bilgileri

THY Bilet Erteleme Telefon : (0850) 302 54 93
THY Bilet Değiştirme Telefon : (0850) 840 48 05
THY Bilet Erteleme İletişim Adresi : [email protected]
THY Bilet Değiştirme Adres Bilgileri : Yenisahra Mahallesi Ordu Caddesi No:40 Ataşehir-İstanbul
thy bilet değişikliği
thy bilet değişikliği

Türk Hava Yolları Promosyon Bilet Değişikliği

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, her havayolu firmasının kendine özgü avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Türk hava yolları‘nın da bazı misafirlere göre fiyatlarının yüksek olması en büyük dezavantaj olarak gösterilmektedir. Verilen hizmet ve uçuştaki kalite göz önünde bulundurulduğunda verilen fiyatın daha aşağısına aynı hizmeti almak mümkün olmadığı anlaşılmaktadır.

THY’de promosyon sınıfı biletlerde herhangi bir değişikliğe izin verilmemektedir.

THY Bilet Değişikliği Nedir

Türk Hava Yolları bilet değişikliği, daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde yapılan her türlü değişiklik işlemlerine verilen genel bir isimdir.

THY Bileti Anadolu Jet’in Bileti İle Değiştirme

THY Promosyonlu Bilet Değişir Mi ?

THY Bilet Değişikliği Telefon

ATM Kartı İle Ödeme Yapabilir Miyim ?

THY Bilet Tarihi Değişikliği

THY’de bilet tarihi değişikliğinde her sınıfa göre farklı cezai işlemler uygulanabilmektedir. Türk hava yolları bilet değişiklik hattı (0850) 840 48 05 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Promosyon olmayan sınıflarda değişiklik yapıldığında uçuştaki parkur ve yöne göre çıkacak fiyat farklarını kredi kartınızla yada atm kartınızla ödeme yaparak sağlayabilirsiniz.

THY Yurtdışı Promosyon Bilet Değişikliği

Türk hava yolları‘nda her türlü biletlerde değişiklik yapılamamaktadırBu değiştirilemeyen bilet türleri ise promosyon sınıfına denk gelen biletlerdir. Promosyon olmayan türk hava yolları uçak biletlerinde tarih ve yön değişikliği yapılabilmektedir. Türk hava yolları‘nda bilet değişikliğinde oluşabilecek fiyat farklarını en net şekilde 0850 840 48 05 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizden öğrenebilirsiniz.

THY Yurtiçi Promosyon Bilet Değişikliği

Türk hava yolları‘nda iç hatlarda da, dış hat promosyon sınıfı biletlerde olduğu gibi değişiklik ve iade işlemleri yapılamamaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarınızda promosyon sınıfı olmayan biletlerinizde tarih ve yön değişim işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bilet değişim işleminde yurtdışı uçuşların fiyatları; yurtiçi uçuşların fiyatlarına oranla çok daha yüksek olmasından kaynaklı yüksek fiyat farkları çıkabilmektedir.

türk hava yolları bilet değişikliği
Türk Hava Yolları bilet değişikliği

THY Bilet Erteleme Ücretleri

Türk hava yolları’nda bilet değişim işlemlerinde iç hatlarda promosyon sınıfı olmayan biletlerinizden ortalama 50 tl civarında bir kesinti uygulayarak yeni uçuştaki fiyat farkı tahsil edilmektedir. Bu açıklamamızdan her türlü bilet değişiklik işleminde 50 tl gibi bir fiyat farkı çıkacağı anlamı çıkarmamanız önemle vurgulanmaktadır. Bu fiyat farkının ne kadar çıkacağını ancak pnr-rezervasyon kodunuzu verdiğinizde müşteri hizmetleri temsilcimizin kontrolü sonrasında netleşecektir.

Biletlerde fiyat farkının net olmamasının nedeni, bazı dönemlerde uçak biletlerinin fiyatlarının yüksek, bazı dönemlerde ise pegasus fiyatlarının düşük olmasın kaynaklanmaktadır. Örnek vermek gerekirse 200 TL’ye satın alınmış olan türk hava yolları biletlerinizde değişiklik işlemi yaptığınızı varsayalım. Yeni istediğiniz bilet ücreti de örnek olarak 250 tl olsun. Böyle durumlarda biletinizden 50 tl kesinti uyguladığını düşündüğümüzde ortalama ödemeniz gereken fiyat farkı 100 tl civarında olmaktadır.

Anadolu Jet Bilet Değişikliği

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu firması türk hava yolları’nın alt kuruluşu olan anadolu jet havayolları’nda da bilet değişiklik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bilindiği gibi türk hava yolları; yurtiçinde çoğu destinasyona anadolujet çatısı altında misafirlerine hizmet vermektedir. Anadolu Jet Havayolları’nı türk hava yolları’nın yurtiçi bölümü olarak düşünseniz yanılmış olmazsınız aslında.

THY Biletini Anadolu Jet İle Değiştirebilir Miyim ?

Üst başlığımızda belirttiğimiz gibi anadolu jet havayolları; Türk hava yolları’nın alt kuruluşudur. Durum böyle olunca da türk hava yolları’nın biletlerini; anadolu jet havayolları’nın uçuşları ile değiştirmek mümkün olmaktadır. Bu durum tam tersi de olabilir. Anadolu Jet Havayolları’nın biletlerini Türk Hava Yolları’nın seferleri ile değiştirme imkanınız da bulunmaktadır.

Anadolu Jet Bilet Değişikliği Farkını Nasıl Ödeyebilirim ?

Anadolu Jet Havayolları’ndan ve Türk Hava Yolları’ndan daha önce satın aldığınız uçak biletlerinizde değişiklik ve açığa alım işlemlerini kredi kartınızla yada atm-paramatik kartınızla ödeme yaparak kolayca yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, konusunda uzun yıllar teknik ve pratik çözümler üretmek amacıyla eğitim almış müşteri temsilcilerimiz bütçenize ve müsatliğinize en uygun seferleri bulmak için elinden geleni yapacaktır.

THY Bilet Değişim İşleminde Taksit İmkanı Var Mı ?

Türk hava yolları ve anadolu jet havayolları’nda bilet erteleme ve yön değiştirme işlemlerinden oluşabilecek fiyat farklarında taksit imkanı bulunmamaktadır. Bilet satış işlemlerinde peşin fiyatına 9 taksite kadar ödeme kolaylığı sunan milli havayolu firmamız, değişiklik işlemlerinde malesef taksit imkanı sağlamamaktadır.

Popüler Kelimeler:

Makaleyi Oyla
[Total: 151 Average: 3.7]

12 yorumlar

 1. blank
  THY Bilet Erteleme

  Türk hava yolları bilet değişikliği

  ile ilgili birçok telefon numarası aradım ve malesef çoğu yer yardımcı olamadı.
  Bunun sebebi de bir acente bileti olduğu içinmiş. Seyahat acentesinden satın alınan uçak biletlerinde

  Türk Hava Yolları Bilet Erteleme Hattı

  dahil kimse işlem yapamıyormuş. O acenteyi arıyorum THY Bilet değişikliği için kendi üzerine almış bileti diyor.
  Peki ben kime değişiklik yaptırabilirim bu thy biletimi dediğimde ise türk hava yolları bilet değişiklik hattını aramamı söylüyor. Onları arıyorum acenteye yönlendiriyorlar. Devlet dairesinden bir farkınız kalmamış desek yeridir herhalde.

  Allah’tan bu numaranızı bulabildikte arayıp biletimizi değişiklik yapabildik. Bu nedir arkadaş, bu numaranız neden hiçbir yerde yazmıyor ? Bulana kadar canımız çıktı resmen.

  • blank

   Türk Hava Yolları’nın uçak biletlerinde tarih ve yön değişiklik işlemlerini ücretsiz çağrı merkezimizle yapabilirsiniz. Diğer acentelerin dışında, bizler her türlü havayolu firmasının uçak biletlerinde tarih ve yön değişikliği yapabilmekteyiz. Biletinizle ilgili nasıl bir işlem yapıldığını görebilmemiz için bilettelefon.com/iletisim/ linkimizi tıklayarak formu doldurmanızı rica ederiz. Müşteri hizmetleri temsilcimiz biletinizle ilgili inceleme yaparak sisteme verdiğiniz cep telefonu numaranız veya mail adresinizden sizlere bilgi verebilirler. Saygılarımızla.

 2. blank

  Diğer havayolu firmalarında olmayıpta Türk Hava Yolları‘nda olan bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Arkadaş neden acenteden satın aldığımız uçak biletini başka bir seyahat acentesine gittiğimizde değiştiremiyoruz söylermisiniz ?

  İstanbul Ataşehir’den satın almış olduğum Türk Hava Yolları uçak biletini, İzmir’de bir seyahat acentesine gidip fiyat farkı neyse ödeyip biletimi değiştirmek istedim. Ama acentenin bana söylediği, uçak biletinizi başka bir seyahat acentesinden satın aldığınız için biz herhangi bir müdahale yapamıyoruz oldu.

  Pegasus’dan yada sunexpress’ten satın aldığım uçak biletini her nereye gittiysem istediğim gibi tarih ve yön değişikliği yapabildim. Ama Türk Hava Yolları ve onun alt kuruluşu olan Anadolu Jet Havayolları’nın biletlerinde böyle bir durum söz konusu olmuyor malesef. Yetkililer lütfen bu konuda bir düzenleme yapsın.

  Zaten uçmuşum bambaşka bir şehre gitmişim, bileti yol üstünde bir acenteden satın almışım, birdaha ben o acenteye nasıl gideyim ki ? Zaten gidebilsem, biletimi değiştirmeme gerek kalmayacak.

  • blank

   Hasan Bey yapmış olduğunuz yorumlardan dolayı öncelikle teşekkür ederiz. Türk Hava Yolları’nda diğer havayolları’nda olmayan bir uygulamaya değinmişsiniz. Malesef son güncellemelerle birlikte bu konu ile ilgili bir düzenlemeye gidilmedi. Havayolları’na bu konuda birçok talep gelmektedir. İlerleyen zamanlarda böyle bir güncelleme yapılım yapılmayacağı konusunda bir bilgimiz yok malesef. Böyle bir durum olduğunda, tarafınıza mail olarak bilgilendirme gönderebiliriz isterseniz. Saygılarımızla.

 3. blank

  Merhaba Hollandada yaşıyorum. Anadolu üniversitesinde uzaktan eğitim okumaktayım. 18 haziranda 2 haftalık laboratuvar dersim vardı. 29 haziranda sonlanacak ve tekrar Hollandaya dönüp çocuklarımı alıp 6 hazirana bilet aldım Türkiyeye dönecektim.Seçim nedeniyle laboratuvar ders tarihlerim değişti.

  6 haziranda dersimin son günü ve 6 haziran akşamı çocuklarım ve benim Amsterdam’dan İstanbul’a (biletimi 11 kasım 2017 de THY dan aldım) uçuşum var.Benim dersim 29 Haziranda bitecek ve gelip çocuklarımı alacaktım. Okuldan izin aldım ve çocuklarımla 23 Haziranda türkiyeye gidebilmek için 25 haziranda dersim başlıyor.THY nı aradım ve bana gidiş dönüş aldığım 1350euroya aldığım bilete sadece gidiş değişimi için 1080 euro istediler.

  Ben şimdi ne yapayım.Mezun olmak için son dersim.1 Haziran olsaymış bilet tarihim değişim olabilirmiş. 6 haziran akşam uçağa binip amsterdama gelsem dönüş uçağım 19:15 6 Haziranda.Bu ne saçmalık bilet değişiminde.

 4. blank

  Türk Hava Yolları bilet değişikliği veya iptal için aradığımda yaklaşık yarım saat boyunca İrem Hanım’la görüştüm.

  Bıkmadan usanmadan beni dinlediği ve elinden geldiğince yardımcı olduğu için kendisine teşekkürlerimi bir borç bilirim.

  Şimdi gelelim konumuza, Tük Hava Yolları’ndan satın aldığım uçak biletimde tarih değiştirmek istedim. Yeni istediğim uçuş benim istediğim uçuştan daha yüksekti o konuda hemfikiriz. Fakat normalde cezai işlemle birlikte 300 tl civarında bir fiyat farkı çıkması gerekiyordu aslında.

  Biletimde 200 tl fiyat farkı çıkınca başta biraz şaşırdım, şüphelendimde açıkçası. Daha sonra durumu çok güzel izah ettiği için kendisine bu kibarlığından ve işini çok güzel yapmasından dolayı ne gibi bir yararımın olacağını sordum.

  Sitemize yorum yapabilirsiniz dedi. Ben de buradan yorumumu yapıyorum. Tekrardan çok ama çok teşekkür ederim.

 5. blank

  Oakland Capitals’a Hoş Geldiniz, Çalışkan insanlara,% 3’lük bir faiz oranıyla bireysel kuruluşlar için ihtiyaç duydukları fonları hızlı bir şekilde almaları için finansal destek sunuyoruz. Esnek kredi limitimiz var, Milyonlarca kişi tarafından güvence altına alın, Dakikalar içinde uygulayın. Bizim Özelliklerimiz; Hızlı Uygulama, Anında Karar, Hızlı Fonlama, Özel Destek.

  İletişim Ofisi: [email protected]

 6. blank

  Yurt disindan 19.06.2020 Cuma günü icin THY’dan ucusu iptal edildi.Ancak bana herhangi bir alternatif ucus verilmedi,gerek internet üzerinden gerekse Cagri Merkezinden yeni bir ucus alabilmek icin defalarca ugrasmama ragmen ne internet üzerinden ne de Cagri Merkezine ulasamayip bu degisikligi yapamadim.Yani THY derken ciddi bir kurumdan bahsediyoruz.Eger ucusum iptal edildiyse bana baska bir ucus vermesi gerekir dogrusu budur,yani ben mecburmuyum saatlerce telefon basinda Cagri Merkezine ulasmaya calismaya ya da internetten yeni bir ucus aramaya?Yani para almasini biliyorlar ancak hizmet SIFIR.

 7. blank

  Merhaba benim 10 ağustos ta varsova
  Istambuł ucusum var elaziga aktarma bilet istiyorum yardimcı olabilirmisiniz

 8. blank

  bilet tarihinde bir degisiklik yapmak istiyorum. lütfen yardimci olur musunuz? vermis oldugunuz tel numaralari sanirim güncel degil cunkü kullanilmamaktadir diyor.

  • blank

   Değerli misafirimiz, telefon numaralarımızı test ettiğimizde herhangi bir sorun görülmemektedir.

   Tekrar denemenizi rica eder, iyi yolculuklar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Hemen Ara!
Online Bilet Al