THY Bilet Değiştirme

Thy Bilet Erteleme Hattı : 0850 302 54 93

thy bilet değişikliği
thy bilet değiştirme

THY Bilet Değiştirme

Makalemizde Şu Başlıkları Öğrenebilirsiniz:

THY Bilet Değiştirme: Teknolojik faaliyetlerin artması, teknolojinin gelişmesi ve hava yolu ile ulaşımın yaygınlaşmasıyla birlikte her yaştan yolcu uçak ile seyahat etmeyi alışkanlık haline getirdi. Böylece kara yolu üzerinden günlerce sürebilecek mesafeler birkaç saatlik uçuşlarla alınabilir hale geldi.

Yapılan araştırmalara göre hava yolu ile ulaşım diğer türlere, yani kara yolu ve deniz yoluna göre daha güvenli bir seçenek olarak yolculuk yapacak bireylerin karşısına çıkıyor. Hem hızlı, hem güvenli hem de konforlu yolculuklar yapmaya olanak tanıyan uçak ile seyahat etmek isteyenler için ülkemizde çok sayıda firma hizmet veriyor. Bu firmaların kendilerine özgü avantaj ve dezavantajları var.

Yolcular bu avantaj ve dezavantajları değerlendirerek kendilerine uygun seçimleri yapıyorlar. Pek çok avantajıyla öne çıkan firmalardan biri de milli gururumuz olarak göğsümüzü kabartan Türk Hava Yolları’dır. Her geçen gün yolcu kapasitesini artıran ve yeni coğrafyalara rotasını çeviren Türk Hava Yolları ile ulaşım perspektifinin genişlemesiyle dünya daha erişilebilir bir duruma yükseldi.

Türkiye’de pek çok hava alanına iniş yapan, dünya üzerinde onlarca ülkeye sefer düzenleyen Türk Hava Yolları havacılık dünyasında önemli bir marka değerine sahip. İstatistikler, seyahat edenler arasında uçakla yolculuk yapanların yüzdelerinin arttığını gösteriyor. Bununla birlikte Türk Hava Yolları bünyesinde uçanların sayısı da ciddi oranda artmış durumda.

Türk Hava Yolları Promosyon Bilet Değişikliği

Gökyüzündeki milli gururumuz Türk Hava Yolları, müşterileri için son derece konforlu ve nitelikli seyahat deneyimi sunuyor. Böylece havada geçirilen süre boyunca güven hissinin yanında keyifli anlar da geçirilebiliyor. Damağınıza uygun, lezzetli tatlarla uçak içi ikramların tadını unutamayacaksınız.

Usta şeflerin elinden çıkan yemeklerle havada restoran keyfinin ayrıcılığına erişeceksiniz. Ayrıca romantik komediden korkuya, dramdan animasyona geniş tür yelpazesinde film arşivini izleyebilmenin yanında yerli ve yabancı sanatçıların büyüleyici müziklerini de dinleyebileceksiniz. Belki koltuğunuzun hemen yanı başındaki pencereden bulutları izlerken müthiş bir klasik müzikle o anı bambaşka bir boyutta yaşayacaksınız.

Hem eğlenceli hem de rahat bir seyahati çeşitli promosyon imkanları sayesinde, fiyat olarak daha uygun düzeylerde hizmet almayı sağlayan Türk Hava Yolları’nda promosyon grubu biletlerde herhangi bir değişikliğe müsaade edilmiyor.

THY Bilet Tarihi Değişikliği

Türk Hava Yolları’nda Business Class, Economy Class gibi farklı uçuş sınıflarıyla uçuş deneyiminizi tercihinize göre farklılaştırabilmeniz mümkün. Yolculuk keyfi ile bilet fiyatını düzenlemek yolcuların seçimine bırakılıyor. Son anda çıkan bir toplantı, tatil planını alt üst eden bir hastalık gibi pek çok nedenden ötürü uçuş planınızı gözden geçirmeniz gerekebilir.

Türk Hava Yolları, biletinizin tarihinde değişiklik yapmanıza izin veriyor. Ancak biletin uçuş sınıfına, uçuşa kalan süreye ve uçuş istikametine bağlı olarak bu değişiklik sırasında çeşitli fiyat farkları ortaya çıkabiliyor. Ayrıca değiştirilen bilet için yeni tarih ayırmada da güncel döviz kurlarına bağlı şekilde fiyatlarda artma gerçekleşebiliyor.

Yeni bilet tarihi belirlenirken aradaki farkların aktarılması da kredi kartı ile ödeme gibi yöntemlerle müşterilerden tahsil edilir. THY bilet tarihi değişikliği yapabilmek için (0850) 840 48 05 numarasından müşteri hizmetlerine ulaşılabilir.

THY Yurt Dışı Promosyon Bilet Değişikliği

Türk Hava Yolları ile Türkiye içinde ve ülkeler arasında güvenli, konforlu ve eğlenceli yolculuklar yapabilmek çok kolay. Biletler internet üzerinden çevrim içi alınabileceği gibi acenteler aracılığıyla yüz yüze alışverişler de gerçekleştirilebilir. Dünyanın bin bir türlü hali var; bu yüzden bazen işler planlandığı gibi gitmeyebilir.

Bu bağlamda aldığınız biletin tarihini ve rotasını değiştirmeniz gerekebilir. Ancak unutulmamalıdır ki daha ekonomik alım sağlayan promosyon grubunda yurt dışı varışlı ya da yurt dışı çıkışlı seferlerde bilet değişikliği yapılamamaktadır.

THY Yurt İçi Promosyon Bilet Değişikliği

Çeşitli sebeplere dayalı birçok etken dolayısıyla uçuş planınızı değiştirebilirsiniz. Tarih ve yön konusunda yapmayı dilediğiniz değişikliklerde az veya çok fiyat farkları doğabilir. Bu farkları en doğru şekilde 0850 840 48 05 numaralı çağrı merkezini arayarak öğrenebilirsiniz. Fakat normal uçuşlara kıyasla ekonomik alım seçeneği sunan promosyon grubunda Türkiye içi biletlerde herhangi bir değişiklik söz konusu olamamaktır.

THY Bilet Erteleme Ücretleri

Türk Hava Yolları’nda farklı uçuş grupları ve yolcu tiplerine göre fiyatlandırma politikası değişiklik gösterebiliyor. Bununla birlikte bilet erteleme ücretleri de değişiyor. Yeni uçuş planında sefer tarihinin yakınlık düzeyi, mevsimsel yoğun dönem gibi faktörlerin de etkisiyle fiyat alternatifleri çok geniş bir yelpazede yer alıyor. Doğru bilgiyi, yani net fiyatı çağrı merkezi aracılığıyla rezervasyon kodunuz üzerinden öğrenebilirsiniz.

havayolu iletişim, ücretsiz müşteri hizmetleri

Anadolu Jet Bilet Değişikliği

Gökyüzündeki yıldızımız Türk Hava Yolları’nın alt kuruluşu olan ve marka değeri gün geçtikçe yükselen Anadolu Jet firması üzerinden aldığınız biletlerde de değişiklik yapabilme ayrıcalığına sahipsiniz. Anadolu Jet ile tıpkı Türk Hava Yolları’nda olduğu gibi güvenli ve konforlu bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

“Uçmayan Kalmasın” sloganıyla 2008’de hizmet vermeye başlayan Anadolu Jet şirketinden aldığınız biletlerinizde değişiklik yapmak için çağrı merkezini arayabilir veya acenteleri ziyaret edebilirsiniz.

Anadolu Jet yıl boyunca pek çok kampanya ile müşterilerine ekonomik uçuşun kapılarını aralıyor. Gençler için indirimli tarifeler, Ramazan kampanyaları, Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenler için fiyatlandırmalar gibi stratejiler uygulanıyor. Bunlar dışında kalkış yerine özgü kampanyalar da Anadolu Jet müşterilerinin ekonomik uçuşlar yapabilmelerine olanak tanıyor.

THY Biletini Anadolu Jet ile Değiştirebilir miyim?

Türk Hava Yolları üzerinden aldığınız biletleri Anadolu Jet uçuşlarıyla değiştirebilme olanağı bulunuyor. Bunun tam tersini, yani Anadolu Jet üzerinden aldığınız biletleri de Türk Hava Yolları uçuşlarıyla değiştirebilme imkanı söz konusu. Anadolu Jet, 2008 yılında Türk Hava Yolları’nın bir alt kuruluşu olarak müşterilerine ulaşım olanağı sunmaya başladığı için bu iki firma arasında bilet değişimi yapılabilmektedir.

Anadolu Jet Bilet Değişikliği Farkını Nasıl Ödeyebilirim?

İş toplantısı, tatil, aile ziyareti gibi birbirinden farklı onca amaç için yolculuk yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için hava yolu ile ulaşımı tercih edebilirsiniz. Böylece yolda geçireceğiniz süre zarfı daralır ve verimi yüksek bir yaşam sürdürürsünüz. Örneğin iki günlük hafta sonu tatilinde İstanbul’dan Antalya’ya gitmek istediyseniz bu kısa sürecin yaklaşık yirmi beş saatini kara yolunda geçirmek yerine birkaç saatinizi ayırarak ulaşımınızı tamamlayabilirsiniz.

Ancak son anda yaşanan aksilikler, iş programının aksaması gibi durumlar sebebiyle uçuş planınızı değiştirmeniz gerekebilir. Firmalar uçak biletinin tarihini ve istikametini güncelleme imkanını müşterilerine veriyor. Birtakım fiyat farkı ile bu erteleme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Fark ücreti ile ilgili aklınıza gelebilecek bütün detaylar ve uygulama konusunda çağrı merkezini arayarak yardım alabilirsiniz. Bu şekilde programınıza en uygun tarihe yeni biletinizi ayırtabilir ve satın alma işlemini yapabilirsiniz.

THY Bilet Değişim İşleminde Taksit İmkanı Var mı?

Hem Türk Hava Yolları hem de Anadolu Jet firmalarında bilet satışı sırasında taksitli ödeme kolaylığı sunulmaktadır. Bu sayede yolda geçen süreyi azaltan uçak ile hava yolu ulaşımı daha çok kişiye yayılabiliyor. Ancak bilet değişikliği işlemlerinde oluşan fiyat farklarında taksit olanağı müşterilere sunulmuyor. Tabii yine de büyük payın taksit ile bölünebilmesinin önemli olduğuna dikkatinizi vermelisiniz.

Bir diğer makalemizde de yine aynı konu olan Türk Hava Yolları Bilet Erteleme adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Yurtiçi ve yurtdışı bütün uçak biletlerinde değişiklik yapılamayabiliyor. Detaylı bilgi için Türk Hava Yolları Bilet Erteleme Hattı (0850) 302 54 93‘ü arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

Makaleyi Oyla
[Total: 28 Average: 3.6]

İlginizi Çekebilir

THY Bilet İptali Var Mı? THY Bilet Değişikliği ve THY Telefon Numarası (2023)

THY Bilet iptali, uçak biletlerinin saatlerine herhangi bir sebepten dolayı yetişemeyecek olan veya satın aldıkları …

İlk Yorum

  1. hastalık dolaysıyla biletimi ertelemek istiyprum 12.10.2018 tarihine

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir