Anadolu Jet İletişim

Anadolu Jet İletişim
(0850) 302 54 93

Anadolujet iletişim ücretsiz müşteri hizmetleri: esasında bütünüyle bağımsız bir firma değildir. Şöyle ki, bu firma Türkiye’nin bayrak taşıyıcı hava yolu firması olarak da bilinen Türk Hava Yolları‘nın bir alt markası olarak hizmet sunar. Bu firma, Ankara merkezlidir ve ağırlıklı olarak Ankara’yı Türkiye’nin pek çok yerine bağlayan çeşitli seferler icra etmek maksadıyla faaliyetlerine başlamıştır.

anadolu jet iletişim ücretsiz çağrı merkezi
anadolu jet iletişim ücretsiz çağrı merkezi

Öyle ki vakti zamanında pek çok yurt dışı noktaya da uçuş icra ederken bu hatlara yeteri kadar talep gelmemesi neticesinde uçuşlarını sadece Türkiye içi noktalar ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak sınırlandırmış durumdadır. Firma her ne kadar Ankara merkezi olarak hizmet sunmakta olsa dahi İstanbul ve daha pek çok ile de karşılıklı olarak seferler icra edilmektedir. Ne de olsa tüm şehirlerin Türkiye ile bağlanması çok daha rahat bir hava yolu ulaşımı anlamına gelir.

Anadolujet İletişim Filosu

Anadolujet Hava Yolları bünyesine hizmet sunmakta olan uçakların istisnasız tamamı Boeing 737 tipi uçaklardan meydana gelmektedir. Bu uçakların konfor ve güvenlik bakımından herhangi bir eksiklikleri olmasa dahi koltuk aralarının nispeten de olsa daraltılmış olması pek çok yolcunun diz mesafesinden şikayetçi olmasına neden olmuştur. Ancak buna karşın Anadolujet pek çok low cost hava yolu firmasından çok daha nitelikli ve kaliteli hizmet sunmaktadır.

Anadolujet Uçuş Noktaları
Anadolujet Hava Yolları’nın ağırlıklı olarak Ankara kalkışlı ve varışlı uçuşlar icra etmekte olduğunu ifade etmek yanlış olmayacaktır. Ankara kalkışlı ve varışlı olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İstanbul, İzmir, Antalya ve Anadolu’nun daha pek çok noktasına uçuşlar karşılıklı olarak gerçekleştirilmektedir. Buna ek olarak İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı ve varışlı olarak da pek çok noktaya uçuş icra edilmesi söz konusudur.

Anadolujet Tarafından Uçakta Sunulmakta Olan Hizmetler

Anadolujet firması yolcularına ücretsiz ikramlar sunan bir hava yolu firmasıdır. Ancak her ne kadar bir alt markası da olsa bu firma tarafından sunulan hizmet ve ikramlar birebir aynı olmamaktadır. Uçaktaki ikramlar çay ve kahve ile sandviç ve kekten ibarettir. Buna ek olarak yolculara su ikramı da yapılmaktadır.

Aynı zamanda Anadolujet seferlerinden 24 saat önce yolcuların online check in yapabilmesi ve bu sırada koltuklarını seçmeleri mümkündür. Aynı zamanda koltuk seçimi 24 saat kalması şartına bakılmadan çok daha erken bir tarihte de seçilebilir. Ancak geniş diz mesafesine sahip olan acil çıkış kapısı ve buna benzer koltuklar için ek ücret talep edilmesi de söz konusu olabilir.

Makalemizle alakalı olduğunuz düşündüğümüz bir diğer konumuz da Onur Air İletişim uçak bileti satın almak ile ilgili makalemizdir. Onur Air Havayolları‘ndan uçak bileti satın almak isteyen misafirlerimiz bilettelefon.com/onur-air-iletisim adresimizi ziyaret edebilirler.
anadolujet telefon numarası
anadolujet telefon numarası

Anadolu Jet Çağrı Merkezi

Anadolujet çağrı merkezi yolcuları, çağrı merkezi hizmetinden istifade etmek suretiyle çok sayıda işlemi icra edebilirler. Çağrı merkezinden bilgi alabilme imkanı bulunmasının yanı sıra bilet rezervasyonları, rezervasyon tarih ve güzergah değişiklikleri, ek hizmetlere yönelik olan talepler ve benzeri işlerin çağrı merkezi marifeti ile yapılması son derece kolaydır.

Anadolujet çağrı merkezi yirmi dört saat faaliyette olup bu hizmet için herhangi bir ek ücret de talep edilmemektedir. Ancak yolcuların çağrı merkezi ile iletişim kurmak yerine internetten ya da Anadolujet mobil uygulamasından da pek çok işlemi icra edebilmesi son derece kolay olacaktır.

Anadolujet Müşteri Hizmetleri

Anadolujet Hava Yolları ile iletişim kurmak için mail yolu da pek tabii tercih edilebilir. Ancak mail yolu ile gerçekleştirilmeye çalışılan iletişimlerin nispeten daha geç yanıt bulacağı da göz ardı edilmemelidir. Buna karşılık çok kısa sürede yanıt bulan mailler de söz konusudur. Aynı zamanda çağrı merkezinden genel merkeze iletilmesi gereken bir durum söz konusu olduğunda da mesajın acil olarak nitelendirilmesi söz konusu olabilir. Bu durumda doğal olarak mesaj çok daha kısa bir süre içerisinde yanıt alacaktır.

Diğer bütün havayollarında olduğu gibi, Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları’ndan satın aldığınız uçak biletlerinizde her türlü tarih ve yön değişikliği gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey THY Bilet Erteleme başlıklı makalemizi okuyarak ücretsiz çağrı merkezimizi aramak olacaktır.
anadolu jet logo
anadolu jet logo

Anadolujet Telefon Numarası

Anadolujet Hava Yolları ile iletişim kurmak için mutlaka firmanın kendi çağrı merkezinden istifade edilmesi zorunlu değildir. Buna ek olarak Türk Hava Yolları çağrı merkezi ile de iletişime geçilmesi son derece kolay olacaktır. Nihayetinde Anadolujet Hava Yolları ile iletişim kurmak için 0850 303 07 87 numaralı telefonun kullanılması mümkündür.

Yukarıda da belirtildiği üzere çağrı merkezinden herhangi bir ek ücret talep edilmesi söz konusu değildir ve çağrı merkezi yedi gün yirmi dört saat hizmettedir. Nihayetinde yolcuların promosyon biletler hakkında çok sınırlı işlem yapabileceği de ihmal edilmemelidir.

Şöyle ki, promosyon biletler yalnızca operasyonel değişikliklerden kaynaklanan durumlarda, başka bir deyiş ile uçuş tarifesinin en az on beş dakikalık bir değişime uğraması ya da uçuşun iptal edilmesi durumunda söz konusu olabilecektir. Bu durumlar haricinde promosyon biletler hakkında herhangi bir değişiklik ya da buna benzer herhangi bir işlem yapılabilmesi hiçbir şekilde söz konusu olamayacaktır.

Promosyon biletlere ek olarak Anadolujet ve Türk Hava Yolları bünyesinde esnek ve yarı esnek fiyat tarifeleri de yer almaktadır. İşte bunlardan bir tanesinin tercih edilmesi halinde işlem yapılması belirli tazminatların ödenmesi durumu saklı tutulmak kaydı ile mümkün olabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

 1. AnadoluJet Havayolları hangi şirkete aittir?

AnadoluJet Havayolları, Türk Hava Yolları‘nın (THY) yan kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir.

 • Hangi şehirlerden uçuş yapıyorlar?

AnadoluJet Havayolları, Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bodrum, Dalaman, Kayseri, Samsun, Trabzon ve diğer birçok şehre uçuş yapmaktadır.

 • AnadoluJet Havayolları’nın sıklıkla tercih edilen destinasyonları nelerdir?

AnadoluJet Havayolları‘nın en popüler destinasyonları arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Bodrum, Dalaman, Kayseri, Samsun, Trabzon ve diğer birçok şehir bulunmaktadır.

 • AnadoluJet Havayolları’nın bagaj hakkı nedir?

AnadoluJet Havayolları, standart tarife için 15 kg, flex tarife için 20 kg bagaj hakkı sağlamaktadır. Ayrıca her yolcu yanına bir adet el bagajı alabilmektedir.

 • AnadoluJet Havayolları’nda yemek servisi nasıldır?

AnadoluJet Havayolları, uçuş süresine bağlı olarak ücretli yemekler ve içecekler sunmaktadır. Ayrıca yolcular, uçuş öncesinde online olarak yemek ve içeceklerini sipariş edebilmektedir.

 • AnadoluJet Havayolları’nda koltuk seçimi nasıl yapılır?

Yolcular, uçuş sırasında koltuk seçimlerini önceden yapabilirler. Koltuk seçimi işlemi, online check-in yaparken veya uçuş öncesi birkaç gün öncesinden başlayarak yapılabilir. Koltuk seçimi için ek bir ücret ödenebilir.

 • AnadoluJet Havayolları’nın sadakat programı var mı?

Evet, AnadoluJet Havayolları‘nın sadakat programı AnadoluJet Card bulunmaktadır. Bu program, üyelerine uçuşlarında puan kazandırarak, ücretsiz bilet, ücretsiz bagaj, öncelikli check-in gibi fırsatlar sunar.

 • AnadoluJet Havayolları’nda engelli yolcular için hangi hizmetler sunulmaktadır?

AnadoluJet Havayolları, engelli yolcular için özel hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler arasında tekerlekli sandalye, yardımcı hayvanlar, öncelikli check-in, öncelikli bagaj teslimi, özel yemekler ve diğer özel ihtiyaçlara yönelik destek bulunmaktadır.

 • AnadoluJet Havayolları’nda online check-in işlemi nasıl yapılır?

AnadoluJet Havayolları‘nda online check-in işlemi, AnadoluJet web sitesi veya mobil uygulaması üzerinden yapılabilir. Online check-in işlemi için, yolcu adı-soyadı, PNR numarası veya uçuş numarası gibi bilgiler istenir.

Check-in işlemi, uçuş saatinden en az 1 saat önce tamamlanmalıdır. Online check-in işlemi sırasında, koltuk seçimi, bagaj teslimi, yemek seçimi gibi diğer hizmetler de seçilebilir. Online check-in işlemi tamamlandıktan sonra, yolcular, uçuşlarının kalkış saatine kadar havaalanına gitmeden önce biniş kartlarını çıktı alarak veya cep telefonlarına indirerek kullanabilirler.

Makaleyi Oyla
[Total: 464 Average: 3.9]

İlginizi Çekebilir

THY Bilet İptali Var Mı? THY Bilet Değişikliği ve THY Telefon Numarası (2023)

THY Bilet iptali, uçak biletlerinin saatlerine herhangi bir sebepten dolayı yetişemeyecek olan veya satın aldıkları …

13 yorumlar

 1. Arkadaş

  Anadolu Jet müşteri hizmetleri

  ‘ni aradığımda neden bir türlü muhattap bulamıyorum, biri bana bunu açıklayabilir mi ?

  Anadolu Jet çağrı merkezi

  ‘ni arıyorum, internette birçok telefon numarası var ama bir türlü resmi müşteri hizmetleri‘ni bulamadım. 444 25 38 numaralı

  Anadolu Jet telefon

  diye birşey var. Onu da arıyorum maşallah labirent gibi bir çağrı merkezi sistemi kurmuşsunuz.

  Uçak biletinizi değiştirmek için şuna basın, biletiniz hakkında bilgi almak için buna basın diyorlar, basıyorum bilet numarası istiyor. Arkadaşım bilet numaramı bilsem, zaten girer anadolujet‘in internet sitesinden biletimle ilgili güncel bilgileri görebilirim.

  Ne diye

  Anadolu Jet iletişim hattını

  arayayım ki ?

 2. Anadolu Jet İletişim Hattı

  ‘nı aradığımda bilet değiştirmek istedim. Bilet promosyon sınıfıymış iptal veya değişiklik yapılamıyormuş.

  Böyle bir kural nedense sadece

  Türk Hava Yolları bilet değiştirme yada Anadolu Jet bilet değiştirme

  işlemlerinde oluyor.

  Daha önce satın almış olduğum Pegasus Havayolları‘ndaki biletimi hangi sınıfta olursa olsun flex özelliği varsa değiştiriyorlar. Sorabilirmiyim sizde neden böyle bir uygulama yok ?

  Bazen 300 tl’ye bilet almış olabiliyoruz. Bazen de 50 TL’ye bilet almış oluyoruz ama tarihimiz net olmayabiliyor.

  Anadolu Jet Telefon Numarası’nı aradığımızda biletin değişim değişmeyeceğini ancak öyle öğrenebiliyoruz.

  Uçak biletini satın alırken, online işlemlerde bu bilet değişebilir, yada değişemez diye yazsanız çok daha iyi olur aslında.

  En azından böyle maduriyet yaşamamış oluruz.

 3. işitme engelliyim iletişim yardım sevinirim (5530120935) SMS

 4. Burak ALTUNDAŞ

  Anadolu Jet Genç Üyeliği yapamıyorum Tc kimlik numarasında hata veriyor lütfen yardımcı olunuz.

 5. Seyahat esnasinda yanimda(bagajda) promosyon olan 12 adet 1 litrelikacilmamis Coca-cola ve kasar peyniri goturebilirmiyim.Havaalaninda sorun yasamak istemiyorum.Tsk ler

 6. Anadolu Jet İletişim hattını arayarak daha önce uçak bileti satın alabiliyordum kolayca. Ama şimdi günlerdir Anadolu Jet Müşteri Hizmetleri’ne ulaşamaz oldum.
  Satın aldığım uçak biletinin akıbetini öğrenmek istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz acaba.

 7. NİHAT CAN ŞENGEL

  BİLETİMİ İPTAL ETTİNİZ KALACAK YERİM YOK ZAR ZOR EV SAHİNDEN 12 GÜN DAHA KALMAK İÇİN ANLAŞTIK BİLETİ 3 HAZİRANA ALINCA BENİM NE ÇEKTİMİ Bİ BEN BİLİYORUM ŞİMDİ BİLET İPTAL OLDU DİYE BEN NERDE KALACAM YENİ KİRACILAR GELİYO 4 HAZİRNDA EVE BEN HERŞEYİ 3 HAZİRANA GÖRE AYARLADIM EV SAHİNE DESEM BİLET ERTELENDİ GİDENE KADAR BURDA KALACAM SİKTİR GİT DER ARTIK BÖYLE ZOR Bİ DURUMDA KALDIM SİZİN YÜZÜNDEN OLAN ÜSTÜ HAL VAR DEMEYİN SAKIN COV-19 OCAK AYINDAN BERİ MEVCUT YENİ CIKAN BİR DURUM DEGİL BUNU BİLE BİLE BİLET SATTINIZ BUNUN Bİ BEDELİ OLMALI

 8. Sayın yetkili Ankara Ves turizm ile UÇAKLI VAN AHLAT BİTLİS TURU gurubuna 17.OCAK.2020 tarihinde iki kişi olarak katıldık ve tur parasını peşin olarak ödedik.

  KOVİD 19 salgını ile bütün yurt içi ve yurt dışı turlar iptal edildi.Ves turizm Ankara (KIZILAY) 01.TEMMUZ.2020 tarihinden itibaren iade ödemelerin yapılacagını duyurdu.Bu tarihe kadar ödeme yapılamadı.

  UCAK BİLETLERİNİN ÖDEMESİ THY tarafından bize ödenmediği için size ödeme yapamıyoruz deniliyor.Kurumsallaşmış bir şirket olarak adınız kullanılmaktadır.Lütfen bu gezi ile ilgili bilgileri aşagıda belirtiyorum bize söylendiği gibi iadelerin yapılamaması tarafınızdan uçak biletleri ücretlerinin geri ödenmemesimidir?

  bilgi vermenizi rica ederim saygılarımla.

  **** GİDİŞ TK 7098 UCUŞ NO ANKARA IĞDIR KALKIŞ 11.55 VARIŞ 13.35
  **** DÖNÜŞ TK7087 UCUŞ NO VAN ANKARA KALKIŞ 20.40 VARIŞ 22.25

 9. Beni anliyabilecek yetkliye sesleniyorum Ben sanliurfa ikamet etmekteyim evimiz yikik kolonlar yikik suan ben ve ailem cadirda kaliyoruz sagolsun devletimiz yardimini eksik etmiyorlar depremi yasadik ve hissettik çok şükür ailem iyi tabiiki 11 ilde beraber yasadi depremi .kalanlara selamet ölenlere rahmet ailelerine baş sağlığı Yuce Allahtan sabırlar verilmesini niyaz ederim zor bir süreçten geçiyoruz halen etkisi üzerimizde yatamiyorum çocuklarım psikolojisi bozuldu ankaraya 1 haftalığına tahliye ücretsiz gitmek istiyoruz daha öncedende aradım müşteri hizmetlerini boş yer yok dediler madem yardimci olacaksınız boş yer olsada olmasada olacağını yaratın psikolojikMen çocuklarım zor süreçte siz Bü tahliye işlemlerini yapın bende kendi isteğimle uçağın tüm temizlik islerini 1 ay bedava hizmet ederim bi depremzate olarak sizden ricam gidiş ve dönüş biletlerimizi ayarlanmasıni istiyorum t isallah emailie donus yaparsınız eger depremi hayatinizda yaşadıysanız yada hisetiyseniz beni anlayacağınızi umarım saygilar

 10. Ankarada abim var 1 hafta kalacağız çocuklar depremin etkisini bi nebzede unutsun isim yok çalışmıyorum Param da yok abim de kirada oturuyor madem bu yardımı Anadolu’Jet ücretsiz depremzate leri tahliye ediyorsa yardım ediyorsa çocuklarımın hatri için gönderin saygilar bunu okuyan yetkili cocuk babasıysa beni anlaçağını umarım saygilar

 11. Şunuda ifade etmek istiyorum depremin artcilari devam ermektedir şimdi yine artçı oldu 3 saniyelik cocuklarimı tekrar uyandırdım yine Size yazdım korkuyorlar onun için sizden ricam bizi ahkiye edin gonderin ankaraya param olsaydi sizlere söylemezdim inanın çalışmıyorum ben bu yardiminiz ici n altında kalmam bedeva 1 ay uçağın temizliği ni yaparım söz veriyorum zaten isimde yok hem benimde isim oler 1 ay lütfen beni anlayın tüm masaraflarım dönüşüm girdişim Size ait olsun madem yardim ediyorsunuz alın Size beni çocuklarımı urfadan ankaraya yollayın tabi deoremi yaşayan anlar saygilar

 12. Ni Şimdi mesajımı okuyan insan değilmi insan biraz anlayışlı olur bu mesajımı okuyan kişiye soliyorum cvp verir mesajlarına karşılık ben durumu dile getirdim olumlu olumsuz insan bi döner yazıklar olsun bu depremi yaşamanı isterim mesajimama cvp vermisen kişiye soliyorum eğer insansın cvp verirsin bana mesajlarına oku dön bana

 13. YaNi Şimdi mesajımı okuyan insan değilmi insan biraz anlayışlı olur bu mesajımı okuyan kişiye soliyorum cvp verir mesajlarına karşılık ben durumu dile getirdim olumlu olumsuz insan bi döner yazıklar olsun bu depremi yaşamanı isterim mesajimama cvp vermisen kişiye soliyorum eğer insansın cvp verirsin bana mesajlarına oku dön bana

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Overall Rating