Anadolu Jet Bilet Değişikliği

Anadolu Jet Bilet Değişikliği 0850 302 54 93

Anadolu Jet bilet değişikliği; daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişiklik işlemlerine verilen genel bir isimdir. Satın almış olduğunuz uçak biletlerinde her türlü değişim için 0850 302 54 93 numaralı Anadolu Jet bilet hattımızı arayarak işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Anadolu Jet Bilet Erteleme
Anadolu Jet Bilet Erteleme

Makalemizde aşşağıdaki başlıkları okuyabilirsiniz;

Anadolu Jet Bilet Erteleme

Anadolu Jet 2008 yılında kurularak, havacılık sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. Yurtiçi havayolu taşımacılığında büyük bir paya sahip olmuştur. Türk Hava Yollarının bir alt firması olarak yurtiçi uçuşların büyük bir bölümünün yapılması için kurulmuştur. Uygun uçak bileti satışları ile insanların, ulaşımlarda havayolunu tercih etmesini sağlamıştır.  

İlk hizmetlerine 8 uçak ile başlayan Anadolu jet günümüzde filosunu genişletmiş ve tüm yurtiçi havalimanlarına uçuşlar düzenlemektedir. Yolcu kapasitesini her geçen gün artırmaktadır. Anadolu jet ücretsiz bilet hattı ile müşterilerine yurtiçi ve yurtdışı uçak bileti satışı yapıyor. Bilet satın alanlar, müşteri hizmetleri ile iletişimler kurarak bilet değişiklik işlemlerini yapabiliyorlar. 

Anadolu Jet Havayolları‘ndan daha önce satın aldığınız uçak biletlerinizi, Türk Hava Yolları’nın biletleriyle değişim yapabilirsiniz. Aynı şekilde Türk Hava Yolları’nın biletlerini de Anadolu Jet Havayolları’nın biletleriyle değişim yapabilirsiniz.

 
Anadolu Jet bilet değişim kuralları
Anadolu Jet bilet erteleme telefon numarası kaç?
 
Anadolu Jet Havayolları’ndan satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerini arayarak her türlü tarih ve yön değişikliğini yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey müşteri hizmetlerini arayarak yapmak istediğiniz işlemi belirtmektir.
 

PNR kodum olmadan biletimi değiştirebilir miyim?

Bütün havayolları’nda olduğu için Anadolu Jet Havayolları’nda da her misafir için verilen e-bilet numaranız olması durumunda uçak biletlerinizde değişim yapabilirsiniz. PNR kodu yada E-bilet numaranız olmaması durumunda biletlerinizde tarih ve yön değişikliği yapılamamaktadır.

Bilet değişim işleminde cezai işlem uygulanıyor mu?

Normal şartlarda bütün havayollarında uçak bileti değişiminde cezai işlem uygulanmaktadır. Fakat, pandemi nedeniyle Anadolu Jet bilet değişikliği ve Türk Hava Yolları bilet değişiklik işlemlerinde herhangi bir cezai işlem uygulanmaksızın, sadece yeni istemiş olduğunuz uçak biletlerinizle aradaki fiyat farkını tahsil etmektedir.
 

Anadolu Jet biletimi Türk Hava Yolları’nın biletiyle değiştirebilir miyim?

Anadolu Jet Havayolları’nın uçak biletlerini, Türk Hava Yolları’nın biletleriyle kolayca değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde, daha önce satın almış olduğunuz THY biletlerinizi de Anadolu Jet’in biletleriyle değiştirebilirsiniz.

Anadolu Jet Bilet Erteleme Hattı

Anadolu jet havayolları, uygun bilet fiyatları ile herkesin uçmasını sağlamaktadır. Planlanan uçuşlar için önceden bilet alanlar, Anadolu Jet Havayollarının müşteri hizmetleri numaralarını arayarak, bilet erteleme seçeneklerini kullanabiliyorlar. 0850 302 54 93 numaralı hattı arayanlar, Türkiye’nin neresinde olurlarsa olsunlar, bilet erteleme işlemlerini hemen yapabiliyorlar.

Bilet erteleme yapabilmek için Anadolu Jet tarafından belirlenen kurallara göre işlem yapılması gerekiyor. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, müşterileri, satın aldıkları biletler için erteleme işlemlerini farklı yöntemlerle yapabiliyorlar.  

Anadolu Jet Bilet Erteleme

Anadolu Jet Bilet Değişikliği Telefon Numaraları

Anadolu Jet İletişim: 0850 302 54 93
Anadolu Jet Bilet Değişim 0850 302 54 93
Anadolu Jet Bilet Erteleme 0850 840 48 31

Bilet erteleme işlemleri için şu yöntemler kullanılabiliyor; 

 • Bilet erteleme hattı, 
 • Online bilet erteleme, 
 • Bilet acente firmasından bilet erteleme, 

Anadolu jet tüm yöntemlerle, müşterilerinin bilet erteleme işlemlerini yapmalarını ve ileri tarihli uçuşlar için planlamalar yapmalarını sağlıyor. 

Anadolu Jet bilet erteleme

Anadolu Jet Bilet Değişim Hattı Numarası Kaç?

Anadolu Jet Havayolları’nın uçak biletlerinde tarih ve yön değişikliği için 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Bu hattımızdan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinde tarih değişikliği yapabileceğiniz gibi, yeni bilet de satın alabilirsiniz.

Bilet Erteleme Kuralları

Anadolu Jet uçuşları için satın alınan biletlerin ertelenmesi, tarihlerinin değiştirilmesi işlemleri, mobil uygulama ve web sitesi üzerinden yapılabiliyor. Bilet erteleme işlemleri için belirlenen kurallar arasında yer alan en önemli kural, uçuş saatinden en az 2 saat önce değişikliğin yapılması gerekiyor.

Bilet değişikliklerinde, alt ya da üst sınıf değişikliği olduğunda fiyat farkı uygulanmaktadır. Yapılan değişiklik durumuna göre ek ücret talep edilmektedir. 18 yaşından küçükler için alınan biletlerde değişiklik yapılmak istenildiğinde, en az bir yetişkinle beraber bilet erteleme işlemleri yapılabilmektedir. Bir bilet ile ilgili önceden değişiklik yaptığınızda ikinci bir değişikliği web sitesi üzerinden yapamıyorsunuz. 

Anadolu Jet bilet değişikliği

Anadolu Jet Bilet Değişikliği

Anadolu Jet Havayolları özellikle iç hat uçuşlarında sağladığı ekonomik bilet avantajları ile kişilerin uzak yerlere kısa sürede ulaşmalarını sağlamaktadır. Uçak biletlerinin daha ucuz fiyatlara satın alınabilmesi için günler öncesinden alınan biletlerin tarihlerinde değişiklik yapılması zorunluluğu ortaya çıkabilmektedir.

Seyahatlerini ertelemek isteyenler, bilet değişikliği işlemlerini yapmak istediklerinde, öncelikle 0850 302 54 93 müşteri hizmetleri numarasını arayabiliyorlar. Müşteri memnuniyeti oluşturabilmek için bilet satışı, bilet değişikliği, bilet iptali gibi tüm işlemlerin sorunsuz olarak yapılmasını sağlıyor. Yurtiçi uçuşlar için bilet değişikliği işlemleri Anadolu jet web sitesinden yapılabiliyor. Yurtdışından alınan biletler için değişiklikler, bilet satış ofislerinden yapılabiliyor. 

Anadolu Jet bilet değişikliği

Anadolu Jet Bilet Değişikliği Online İşlemler 

Anadolu Jet Havayollarının müşterileri, tüm bilet işlemlerini online olarak yapabiliyorlar. Bazı müşteriler, çeşitli nedenlerden dolayı bilet erteleme işlemlerine ihtiyaç duyabilmektedir. Online bilet değişikliği işlemlerinin yapılabilmesi için değişiklik şartlarına uyulması gerekiyor. Belirlenen şartlara uyulduğunda işlemler problemsiz olarak gerçekleştirilebiliyor.

Online olarak yapılacak bilet erteleme işlemleri, sadece yurtiçi uçuşlar için alınan biletlerde yapılabilmektedir. Anadolu Jet Havayolları web sitesi üzerinden bilet numaraları ve bilet sahibi adı soyadı yazılarak, değişiklik işlemleri yapılabiliyor. Her yolcu bilet değişikliği işlemleri öncesinde, bilet değişiklik şartları hakkında bilgi sahibi olmalı ve işlemlerinin bu şartlara uygun olmasını sağlamalıdır. 

Anadolu Jet bilet değiştirme

Anadolu Jet Dış Hat Bilet Değişikliği 

Anadolu Jet Havayolları, iç hat uçuşlarına yoğunluk vermekte ve dış hat uçuş seferleri de düzenlemektedir. Dış hatlar için bilet alanlar, bilet tarih bilgilerinde değişiklik yapmak istediklerinde, değişiklik işlemlerini online olarak değil, bilet satış ofislerinden işlem yapabiliyorlar. Online işlemler bölümünde, dış hat biletleri için değişiklik seçeneklerine yer vermiyor.

Bilet sahipleri, bilet satış ofisleri ile iletişim kurarak ya da yüz yüze görüşerek işlemlerini yapabiliyorlar. Yolcular bilet değişikliği yaparken, uçuş tarihi, koltuk numarası, uçak tipi seçenekleri için değişiklik talebinde bulunabiliyorlar. Dış hat biletlerinde de değişiklik yapılmak istenildiğinde, uçuş seferine göre belirlenen saat aralığına uyarak işlemlerin yapılması gerekiyor. Bilet almak isteyenler, uçuş saatinden 72 saat öncesi işlemler ile bilet rezervasyon işlemlerini yapabiliyorlar. 

Türk Hava Yolları bilet değiştirme

Anadolu Jet Hattı İle Yapılabilenler 

Anadolu Jet Havayolları müşteri hizmetleri hatları ile tüm müşterilerine sınırsız hizmet seçenekleri sunmaktadır.  

Anadolu jet hatları ile yapılabilecek işlemler şunlardır; 

 • Bilet rezervasyonu yapmak, 
 • Bilet satın almak, 
 • Bilet değişikliği yapmak, 
 • Uçuş hizmetleri hakkında bilgi almak, 

Anadolu jet bilet değişikliği hizmetleri ile yolcularına, tarih ve yön değiştirme seçenekleri sunuyor. Müşteri hizmetleri hattı üzerinden bilet işlemlerinin yapılmasını sağlarken, değişiklik türüne göre fiyat farkı olabileceği müşterilere bildirilmektedir. Değişiklik işlemleri sırasında, alt ya da üst sınıf, yön değişiklikleri yapıldığında oluşan fiyat farkını ödeyen yolcular, bilet değişikliklerini hemen yapmış olacaktır. 

THY bilet erteleme

Anadolu Jet Uçak Bileti Satın Alma İşlemleri 

Anadolu Jet uçakları ile gitmek istedikleri yere seyahat etmek isteyenler, uçak bileti satın alma işlemlerini günümüzde online olarak yapabiliyorlar. Her yolcu online bilet alma işlemlerinde bilet ücretlerini kredi kartları ile ödeyebiliyor, isterlerse bilet ücretlerini taksitli seçeneklerle ödeyebiliyorlar.

Anadolu jet iletişim hatlarını arayanlar, uçuş planladıkları yer için sefer tarih ve saatleri ile güncel bilet fiyatları hakkında bilgi alabiliyorlar. Anadolu Jet ülkemizin birçok şehrinin farklı noktalarında bilet satış ofisleri bulundurmaktadır.

Müşterileri, bu ofislerden istedikleri zaman bilet satın alma işlemlerini yapabilmektedir. Hem iç hat hem de dış hat uçuşları için daha uygun fiyata bilet almak isteyenler, uçuş tarihinden ne kadar önce satın alma yaparlarsa o kadar ucuza satın alırlar. 

Anadolu Jet Bilet Değişikliği ve Bilet Check-in İşlemleri

Anadolu Jet Havayolları bilet değişikliği firması, Türk Hava Yolları şirketinin bir alt kuruluşu olarak hizmet vermekte ve hizmet şartlarında zamanla değişiklikler yapılmaktadır. Bilet satın alma ve bilet erteleme gibi değişiklikler, belirlenen şartlara göre yapılmaktadır. Anadolu Jet uçak bileti satın alanlar, uçuşlarının onaylatılabilmesi için uçuş saatinden önceki 24 saat içerisinde check-in işlemlerinin yapılması gerekiyor. 

Check-in işlemlerinin yapılabilmesi için e-bilet numarası ile işlem yapılabiliyor. Bilet üzerinde yazan 6 haneli PNR kodu ile check-in işlemleri online olarak ya da havalimanlarında yapılabiliyor. Anadolu jet biletlerinde yapılacak olan değişikliklerden birisi 24 saat öncesinde yapılan check-in işlemlerinde koltuk seçimi ve koltuk değişim işlemleridir. İstedikleri koltukları seçmek isteyenler, cüzi bir ücret ödeyebilmektedir. 

Anadolu Jet İletişim

Anadolu Jet Satın Alınan Bilet Değişikliği 

Anadolu Jet bilet satış ofislerinden ya da web sitesi üzerinden bilet satın alanlar, bilet bilgilerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Satın alınan bilet ile ilgili değişiklik yapılabilmesi için işlemlerin ofisten yapılması ve ödeme işlemleri yapılan kredi kartının yolcu yanında olması istenmektedir. Bilet değişikliği yapmak isteyenler, kredi kartının kendisine ait olduğunu ispatlamalıdır.

Anadolu Jet bilet değişikliği işlemleri ile biletin tamamen iptali ya da tarih değişikliği şeklinde yapılabilmektedir. Tüm değişiklik işlemlerinde aynı şartlar geçerlidir ve satış ofislerinden işlemler yapılabilmektedir. Güvenlik için ödemelerini sanal kart üzerinden yapan yolcular, değişiklik işlemlerini yaparken, sanal kartın bağlı olduğu gerçek kredi kartını göstermek zorundadır. Uçuş saatine 2 saatten az zaman kaldığında, bilet değişiklik talepleri kabul edilmemektedir. 

Anadolu Jet Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır?

Anadolu Jet Havayolları’ndan daha önce satın aldığınız uçak biletlerinizi online olarak bilet işlemlerim sayfasından, yada 0850 840 23 69 numaralı ücretsiz müşteri hizmetlerimi arayarak değişiklik yapabilirsiniz.

THY Bileti Anadolu Jet ile Değiştirebilir miyim?

Türk Hava Yolları’ndan satın aldığınız uçak biletlerinizi; Anadolu Jet Havayolları’nın uçak biletleriyle değiştirebileceğiniz gibi, tam tersi işlemi de kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Anadolu Jet Bilet Değişim Ücreti Ne Kadar?

Anadolu Jet Havayolları’ndan satın aldığınız uçak biletlerinizde Ekofly sınıftan satın aldığınız biletlerinizde minimum 200 tl civarında fiyat farkı çıkmaktadır.

Bilet Değişim Kaç Saate Kadar Yapılabilir?

Satın aldığınız uçak biletleriniz; uçuşunuza son 12 saat kalana kadar yapılabilmektedir. Son 2 saat kalana kadar yapılan değişikliklerde daha fazla fiyat farkı çıkmakla birlikte; uçuşunuza 2 saatten az kaldığı taktirde biletiniz void edilmiş, yani yanmış olmaktadır.

Makaleyi Oyla
[Total: 209 Average: 3.8]

İlginizi Çekebilir

THY Bilet İptali Var Mı? THY Bilet Değişikliği ve THY Telefon Numarası (2023)

THY Bilet iptali, uçak biletlerinin saatlerine herhangi bir sebepten dolayı yetişemeyecek olan veya satın aldıkları …

4 yorumlar

 1. İyi günler. Daha önceden aktarmalı olarak satın aldığım biletimi açığa almıştım. Bileti aktiflestirip kullanmak istedigimde yeniden alacağım bilet fiyatınin almış olduğum biletten daha ucuz olduğunu fark ettim. Bu durumda bir para iadesi yapılır mı yoksa yeniden bir bilet alma hakkım olur mu? Bilgilendirirseniz sevinirim

  • Ceylan Hanım Merhaba,

   Uçak biletlerinde açığa alınan biletlerinizin fiyatı sabit kalır, yeni istediğiniz uçuşa göre istediğiniz tarihteki bilet fiyatı daha yüksek ise, havayolları aradaki fiyat farkını tahsil eder, daha düşük fiyatlı bilet bulduğunuzda ise aradaki fiyat farkını iade etmez.

   Bu nedenle, sizin istediğiniz uçuş, sizin biletinizden çok daha düşük sınıfta ve ücrette ise o bileti ücreti mukabilinde satın alıp açık biletinizi daha yüksek sınıflardaki uçuşlarınız için kullanmanızı tavsite ederiz.

   Fakat pandemiden dolayı, uçuşunuzda rötar vs. durumları olması ve bu rötar durumuna istinaden açığa alınmış bir uçak biletiniz varsa, yeni istediğiniz uçuşun fiyat farkına bakılmaksızın biletinizi tekrardan ücretsiz olarak aktif edebilmektesiniz.

   Bilet kurallarınıza bağlı olarak, açık biletinizi aktif etmek isterseniz 444 08 49 yada 0850 333 08 49 numaralı THY ve Anadolu Jet Havayolları uçak bileti değişim hattımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

 2. Merhaba eşim ile.kendime 2 adet bilet almak isterken ekstra koltuk seçimi yaptığım için sadece eşime bilet aldım yanlışlık ile bunu düzeltmek için geri.bildirim yazdım ama ne zaman cevap gelir aciliyet rica ediyorum ne yapmam gerekiyor kiminle.iletisime gecmeliyim

 3. Uçuş tarihimi nasıl erteleyebilirim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Overall Rating