Anasayfa / THY İletişim / Türk Hava Yolları Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır

Türk Hava Yolları Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır

Türk Hava Yolları Bilet Erteleme  (0850) 840 48 05

thy bilet değişikliği
thy bilet değiştirme

21. Yüzyılda teknolojinin gelişmesi birçok havayolu firmasına ekstra avantaj sağladı. Bu avantajlardan en iyi faydalanan havayolu olarak da hiç kuşkusuz milli havayolu firmamız Türk Hava Yolları oldu. Diğer havayolları’nın aksine thy; her geçen gün filosuna yeni uçaklar ve yeni uçuş rotaları ekleyerek büyümesine hız kazandırdı.

Dünya Küçük Uçmayan Kalmasın sloganı ile dünya’da havayolu taşımacılığının bir lüks olmadığını insanlara anlatmaya çalışan milli gururumuz 2019 yılında asıl büyümeyi hedeflediğini açıkladı. Bilindiği gibi her havayolu firmasının kendine özgü avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır.

Türk hava yolları da gelişen uçuş satış ağı ile birlikte bilet satışlarında ciddi rakamlara ulaşmış durumda. Bu satış ağının getirmiş olduğu avantajlardan hiç kuşkusuz en dikkat çekicisi; uçaklarındaki doluluk oranları. 2018 yılında türk hava yolları‘nın doluluk oranına baktığımızda %90 gibi rekor düzeye ulaştığı bildirildi

thy bilet değişikliği
thy bilet değişikliği

Türk Hava Yolları Promosyon Bilet Değişikliği

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, her havayolu firmasının kendine özgü avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Türk hava yolları‘nın da bazı misafirlere göre fiyatlarının yüksek olması en büyük dezavantaj olarak gösterilmektedir. Verilen hizmet ve uçuştaki kalite göz önünde bulundurulduğunda verilen fiyatın daha aşağısına aynı hizmeti almak mümkün olmadığı anlaşılmaktadır. THY’de promosyon sınıfı biletlerde herhangi bir değişikliğe izin verilmemektedir.

THY Bilet Tarihi Değişikliği

THY’de bilet tarihi değişikliğinde her sınıfa göre farklı cezai işlemler uygulanabilmektedir. Türk hava yolları bilet değişiklik hattı (0850) 840 48 05 numaralı çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilirsiniz. Promosyon olmayan sınıflarda değişiklik yapıldığında uçuştaki parkur ve yöne göre çıkacak fiyat farklarını kredi kartınızla yada atm kartınızla ödeme yaparak sağlayabilirsiniz.

THY Yurtdışı Promosyon Bilet Değişikliği

Türk hava yolları‘nda her türlü biletlerde değişiklik yapılamamaktadırBu değiştirilemeyen bilet türleri ise promosyon sınıfına denk gelen biletlerdir. Promosyon olmayan türk hava yolları uçak biletlerinde tarih ve yön değişikliği yapılabilmektedir. Türk hava yolları‘nda bilet değişikliğinde oluşabilecek fiyat farklarını en net şekilde 0850 840 48 05 numaralı ücretsiz çağrı merkezimizden öğrenebilirsiniz.

THY Yurtiçi Promosyon Bilet Değişikliği

Türk hava yolları‘nda iç hatlarda da, dış hat promosyon sınıfı biletlerde olduğu gibi değişiklik ve iade işlemleri yapılamamaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarınızda promosyon sınıfı olmayan biletlerinizde tarih ve yön değişim işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bilet değişim işleminde yurtdışı uçuşların fiyatları; yurtiçi uçuşların fiyatlarına oranla çok daha yüksek olmasından kaynaklı yüksek fiyat farkları çıkabilmektedir.

THY Bilet Erteleme Ücretleri

Türk hava yolları’nda bilet değişim işlemlerinde iç hatlarda promosyon sınıfı olmayan biletlerinizden ortalama 50 tl civarında bir kesinti uygulayarak yeni uçuştaki fiyat farkı tahsil edilmektedir. Bu açıklamamızdan her türlü bilet değişiklik işleminde 50 tl gibi bir fiyat farkı çıkacağı anlamı çıkarmamanız önemle vurgulanmaktadır. Bu fiyat farkının ne kadar çıkacağını ancak pnr-rezervasyon kodunuzu verdiğinizde müşteri hizmetleri temsilcimizin kontrolü sonrasında netleşecektir.

Biletlerde fiyat farkının net olmamasının nedeni, bazı dönemlerde uçak biletlerinin fiyatlarının yüksek, bazı dönemlerde ise Uçak Bileti fiyatlarının düşük olmasın kaynaklanmaktadır. Örnek vermek gerekirse 200 TL’ye satın alınmış olan türk hava yolları biletlerinizde değişiklik işlemi yaptığınızı varsayalım. Yeni istediğiniz bilet ücreti de örnek olarak 250 tl olsun. Böyle durumlarda biletinizden 50 tl kesinti uyguladığını düşündüğümüzde ortalama ödemeniz gereken fiyat farkı 100 tl civarında olmaktadır.

Anadolu Jet Bilet Değişikliği

Türkiye’nin bayrak taşıyıcı havayolu firması türk hava yolları’nın alt kuruluşu olan anadolu jet havayolları’nda da bilet değişiklik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bilindiği gibi türk hava yolları; yurtiçinde çoğu destinasyona anadolujet çatısı altında misafirlerine hizmet vermektedir. Anadolu Jet Havayolları’nı türk hava yolları’nın yurtiçi bölümü olarak düşünseniz yanılmış olmazsınız aslında.

THY Biletini Anadolu Jet İle Değiştirebilir Miyim ?

Üst başlığımızda belirttiğimiz gibi anadolu jet havayolları; Türk hava yolları’nın alt kuruluşudur. Durum böyle olunca da türk hava yolları’nın biletlerini; anadolu jet havayolları’nın uçuşları ile değiştirmek mümkün olmaktadır. Bu durum tam tersi de olabilir. Anadolu Jet Havayolları’nın biletlerini Türk Hava Yolları’nın seferleri ile değiştirme imkanınız da bulunmaktadır.

Anadolu Jet Bilet Değişikliği Farkını Nasıl Ödeyebilirim ?

Anadolu Jet Havayolları’ndan ve Türk Hava Yolları’ndan daha önce satın aldığınız uçak biletlerinizde değişiklik ve açığa alım işlemlerini kredi kartınızla yada atm-paramatik kartınızla ödeme yaparak kolayca yapabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, konusunda uzun yıllar teknik ve pratik çözümler üretmek amacıyla eğitim almış müşteri temsilcilerimiz bütçenize ve müsatliğinize en uygun seferleri bulmak için elinden geleni yapacaktır.

THY Bilet Değişim İşleminde Taksit İmkanı Var Mı ?

Türk hava yolları ve anadolu jet havayolları’nda bilet erteleme ve yön değiştirme işlemlerinden oluşabilecek fiyat farklarında taksit imkanı bulunmamaktadır. Bilet satış işlemlerinde peşin fiyatına 9 taksite kadar ödeme kolaylığı sunan milli havayolu firmamız, değişiklik işlemlerinde malesef taksit imkanı sağlamamaktadır.

Türk Hava Yolları Bilet Değişikliği Nasıl Yapılır
3.2 (63.87%) 31 votes

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir