Ordu Uçak Bileti İletişim

Ordu Uçak Bileti : (0850) 302 54 93

Ordu uçak bileti iletişim: Ordu ili Doğu Karadeniz Bölgesinin giriş kapısı konumundadır. Doğal güzellikleri, mavi ve yeşilin tonlarının birleştiği kıyıları, bitki örtüsü, kumsalları ve koyları, kıyı şeridinde bulunan dağları, uçsuz bucaksız ve birbirinden güzel eşsiz yaylalarının yanı sıra kültür ve doğa turizmi ile ayrı güzellikte bir şehirdir. 100 km. uzunluğunda bulunan kıyı şeridi ile birlikte bu kıyı şeridinin 60 km. lik bölümü kumsallardan meydana gelmektedir. Kumsal şeridi sayesinde diğer Karadeniz illerinden ayrılmaktadır.

ordu uçak bileti iletişim
ordu uçak bileti iletişim

Ordu uçak bileti telefon ilinin dağlar ve ormanlar ile çevrili olması, zengin kültürü sayesinde yöreye gelen yerli ve yabancı turistler için ilgi çekici hale gelmektedir. Ordu ilinin kültürel yapısı, turizminin gelişmesi için yeterli ve uygundur. Doğallığını koruyan ve diğer illere göre bozulmamış kumsalları Ordu ilinin deniz turizminin gelişmesini sağlamaktadır.

Ordu ilinin dağları kıyıya paralel olarak uzanmaktadır. Bitki örtüsü ve iklimi bakımından birbirinden farklı iki bölgeye ayrılmıştır. Kıyı bölgelerinde yaz ayları serin, kış ayları ılık ve her mevsim yağışlıdır. İç kesimlerde ise yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları soğuk ve kar yağışlıdır. Karasal iklim özelliklerini taşımaktadır.

Ordu, Doğu Karadeniz kıyı şeridinde daha az yağış alıp, Batı Karadeniz kıyısında daha fazla yağış almaktadır.
Ordu şehrinin 800 metre yükseklikte olan kesimlerinde il ekonomisinin en önemli tarım ürünü olan fındık yetiştirilmektedir. Ayrıca fındık bahçeleri yanı sıra mısır, patates ve diğer tarla ürünlerinin yetiştirildiği araziler yer almaktadır. Bunlarla birlikte kızılağaç, kestane, meşe, kayın, gürgen, akçaağaç, karaağaçların oluşturduğu ormanlık alanlara rastlanılmaktadır. Yayla bölgelerinde ise ladin, köknar, sarıçam ağaçlarından oluşan orman bitki ürünleri görülmektedir.

Makalemiz ile alakalı olduğunuz düşündüğümüz Türkiye’deki havayolu firmalarının müşteri hizmetleri ile aynı işlemi yapabileceğiniz çağrı merkezi numaramızı paylaştık. Siz de uçak bileti satın almak isterseniz Ücretsiz Müşteri Hizmetleri başlıklı makalemizi okumanızı tavsiye ederiz.

2000 metre üzerinde yükseklikte bulunan alanlarda ise Karadeniz Bölgesi‘ne hakim olan alpin çayırlıklar yer almaktadır.
Türkiye’de en fazla çiftçinin kayıtlı olduğu şehir Ordu ilidir. Arazi yapısının ve iklim şartlarının tarla ve sebze yetiştiriciliğine çok fazla uygun olmamasından dolayı fındık yetiştiriciliği belli başlı geçim kaynağı haline gelmiştir.

Ordu havayolları iletişim ve çevresinde tarihçiler yapmış oldukları kazılar sonucunda ilk yerleşim izlerinin M.Ö. 15 bin yıllarına kadar uzandığına rastlamışlardır. M.Ö. 2 bin yıllarında ise Doğu Anadolu Bölgesi’nin iç kesimlerinden Karadeniz Bölgesine göç eden Halipler yerleşmişlerdir. Ordu toprakları aynı zamanda Medler ve Perslerin yaşam alanlarına dönüşmüştür. Daha sonraki dönemlerde ise Roma ve Bizans hakimiyeti altına girerek 1204 – 1264 yılları arasında Kommenus sınırları içine girmiştir.

ordu ucuz uçak bileti
ordu ucuz uçak bileti

Odu ilinin M.Ö. dönemlerine dayanan kültürel ve tarihi yapısı ile bir çok gezilmesi gereken kültürel ve doğal güzellikleri bulunmaktadır. Bunlar arasında müzeler, kiliseler ve camileri başta olmak üzere aynı zamanda doğal güzellikleri de dikkat çekmektedir. Bunlar arasında; Gölköy Kalesi, Fatsa Hacı Hulusi Baba Camii, Ohtamış Şelalesi, Efirli Plajı’dır.

Ordu ilinde el sanatları ürünlerine sıklıkla rastlamak mümkündür. Oyalı yazma, heybe, kilim gibi dokuma ürünleri bulunabilir. Bunların yanı sıra ahşap ürünleri de bir çok yerde yapılıp, satılmaktadır. Aynı zamanda müzik aletlerinin de üretimi gerçekleşmektedir. Kaval, klarnet üretimleri yapılmaktadır.

Ordu ilinin ilçeleri; Aybast, Akkuş, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gölyalı, İkizce, Görgentepe, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ünye, Ulubey’dir.

Havalimanından Ordu Şehir Merkezine Ulaşım

Ordu Havalimanı, denize dolgu yapılarak inşa edilmiştir. Bu şekilde yapılan Türkiye’de bir ilk olan havalimanıdır. Havalimanın yapımı 2015 yılında tamamlanarak hizmet vermeye başlamıştır. 3 milyon yolcu ağırlama kapasitesine sahip olup, büyük havalimanlarından bir tanesidir. Ordu Havalimanı Dış Hatlar ve İç Hatlar terminali olarak tek bir terminalden hizmet vermektedir.

Toplam terminal binasının alanı 20.250 m2.dir. Sivil hava ulaşımına 22 Mayıs 2015 tarihinde hizmet vermeye başlamış ve 10 Şubat 2016 tarihi itibari ile tam gün hizmet vermeye başlamıştır.

Dış Hatlar ve İç Hatlarda bulunan giden yolcu salonlarında yolcu çıkışları için iki kapı bulunmaktadır. Tüm yolcular kapılar üzerinde bulunan uçuş bilgilerini monitörlerden ve kapılarda bulunan anonslar yardımı ile bilgilendirilir. Gelen yolcuların bagajlarını alması için hem İç Hatlar geliş salonunda hem de Dış Hatlar geliş salonunda bagaj alım konveyörleri bulunmaktadır. Aynı zamanda bagaj bilgileri uçuş bilgi monitörlerinden takip edilmektedir.

Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolu Jet Havayolları firmalarının uçuşlarının gerçekleştirdiği havalimanından araç kiralama, otobüs, tren, taksi, Havaş ve transfer hizmetlerinden faydalanarak şehir merkezine ulaşımı gerçekleştirilebilir.

Ordu Havaş
Ordu Havalimanı‘ndan şehir merkezine gitmek için Havaş servisleri kullanılabilir. Taksiden daha avantajlı ve ekonomik olan Havaş servisleri, havalimanına iniş yapan tüm uçaklar için servisler düzenlemektedir. Uçaklar indikten yaklaşık 25 dakika sonra Havaş servisleri şehir merkezine gitmek için hareket etmektedir. Ordu Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede bulunmaktadır. Şehrin trafiği göz önünde bulundurularak ortalama yarım saat sonra şehir merkezine ulaşmış olur.

Ordu şehir merkezine gitmek için sırası ile; Kumbaşı Metro Yazıhanesi Önü, Fındık Diyarı, Belediye Durağı, Eski Üstgeçit, Fakülte Sapağı, Gülyalı güzergahını izlemektedir. Giresun ili için sırası ile; Liman Otoparkı, Şehir içi Opet Karşısı Cep, Stadyum Üst Geçit Altı, Devlet Hastanesi Kavşağı ve Sahil Yolu güzergahını izlemektedir.

ordu anadolu jet iletişim
ordu anadolu jet iletişim

Ordu Otobüs Ulaşımı
Ordu Havalimanı‘ndan şehir merkezine ulaşmak için toplu taşıma araçlarından belediye otobüsleri de kullanılabilir. Sabah saat 7 ‘de ilk hareketine başlayıp akşam saat 11 ‘e kadar seferler düzenlenmektedir. Taksi ve diğer ulaşım araçlarından daha ekonomik ve uygun olmasından dolayı en fazla tercih edilen ulaşım araçlarındandır. Fakat saat aralıkları uzun olduğu için yolcular kısa bir süre beklemek zorunda kalabilirler.

Ordu Taksi
Ordu Havalimanı’nın yolcu çıkışında taksi hizmetleri tam gün kesintisiz olarak verilmektedir. Gideceğiniz bölgeye veya otele kısa zamanda ulaşmanız sağlanacaktır. Diğer ulaşım araçlarına nazaran daha çok maliyetlidir. Fakat gideceğiniz yere daha hızlı ve çabuk ulaşmanız açısından tercih edilebilir. Taksi ile şehir merkezine ulaşım süresi ortalama olarak 20 dakikadır.

Ordu’da Tren Ulaşımı
Ordu Havalimanı’ndan yaklaşık olarak 70 metre uzaklıkta olan tren istasyonundan şehir merkezine kolay ulaşım sağlanmaktadır. Tren ile şehir merkezine ulaşım, ortalama olarak 20 veya 25 dakika içerisinde gerçekleşir. Tren ile ulaşım hem hızlı hem de çok ekonomik bir ulaşım aracıdır.

Araç Kiralama
Havalimanında ofisleri bulunan araç kiralama firmaları sayesinde çok kolay araç kiralanabilir. Ordu Havalimanı‘nda aktif olarak hizmet veren firmalar ile görüşme sağlayarak araç kiralama yapılabilir. Ordu uçak bileti iletişim inişinden hemen sonra firmalar ile görüşerek araç kiralama işlemleri gerçekleştirilebilir veya uçuş yapılmadan önce telefon veya internet sayfasından araç kiralama işlemleri yapılabilir. Telefon veya internet sayfasından araç kiralama yapılması halinde gittiğiniz zaman size şehri tanımanız için bolca zaman kalacaktır.

Transfer
Ordu Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilmek için aynı zamanda transfer hizmetlerinden de yararlanılabilir. Özel araçlarla havalimanından alınarak istediğiniz bölgeye, konforlu ve rahat bir yolculuk yapılabilir. Transfer hizmetleri yalnızca talepte bulunan yolcular için hizmet vermektedir.
Aynı zamanda Ordu ilinde bulunan otellerin transfer hizmetlerinden de yararlanılabilir. Kalacağınız otelin transfer hizmetinden faydalandığınızda havalimanı çıkışında sizi gideceğiniz bölgeye, şehir merkezine veya otele götürmek için transfer hizmeti bekliyor olacaktır.

Havayolları ücretsiz müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile sadece uçak bileti satın alım yapılmamaktadır. Bunun yanı sıra, daha önce satın aldığınız uçak biletlerinizde tarih ve yön değişiklik işlemlerini de ücretsiz çağrı merkezimiz aracılığı ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz. https://www.bilettelefon.com/2017/07/27/pegasus-bilet-erteleme/ Yapmanız gereken tek şey bilet erteleme işlemleri için ücretsiz telefon hattımızı aramak.
Makaleyi Oyla
[Total: 42 Average: 4.9]

İlginizi Çekebilir

havayolları istanbul uçak bileti iletişim

Havayolları İstanbul Uçak Bileti İletişim

Uçak Bileti Hattı: (0850) 302 54 93 Havayolları İstanbul Uçak Bileti İletişim: Marmara Bölgesi’nin 41° …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Overall Rating