Hakkımızda

Havayolu İletişim Hakkımızda

Havayolu İletişim Hakkımızda : Gelişen teknoloji ile birlikte hayatımızda her alanda büyük kolaylıklar gerçekleşti. Bu kolaylıklar bazen çok kolay olmasına rağmen, bazen de çok zor geçiş süreçlerine maruz kaldık. İnsanlık tarihi boyunca ulaşım ihtiyacı her zaman en büyük öncelik olmuştur. İnsanlar her geçen gün bilgiye ve ulaşıma olan ihtiyaçları nedeniyle yeni buluşlar gerçekleştirmiştir.

havayolları ücretsiz iletişim
havayolları ücretsiz iletişim

Duyum böyle olunca da 18. yüzyılın sonlarına doğru yaklaşıldığında havayolu taşımacılığı olarak yeni bir sektör gelişmeye başladı. Havayolu taşımacılığının ilk geliştiği zamanlarda, günümüzdeki kadar kolay olmamakla birlikte, herhangi bir talepde gelmedi. İnsanların karayolu ulaşımının daha güvenli olacağı algısını kırmak sektör olarak en büyük problemlerden birini oluşturuyordu.

Yapılan istatistiklere bakıldığında ulaşım çeşidi olarak en günveli ve konforlu ulaşım olarak havayolu taşımacılığı olduğu ortaya çıkmıştır. İnsanlar havayolu ile seyahat etmekte tereddüt eden yolcular; ilerleyen zamanlarda bu duygularını bir kenara bırakıp havayolu taşımacılığını tercih etmeye başladı. İnsanlar için teknoloji ve diğer gelişmelerinde beraberinde getirdiği en büyük ihtiyaçlardan bir tanesi olan hızlı seyahat ihtiyacı: en hızlı ulaşım çeşidi pegasus taşımacılığına itti.

Türkiye’de Havacılık ve Büyüme Tahminleri

Bu gelişmelerin paralelinde, havayolu firmalarının maliyetleri her geçen gün yolcu sayısının katlanarak artması ile birlikte, maliyet oranında ciddi düşüşler meydana geldi. Öyle ki, istanbul izmir hattında günde ortalama 40 sefer olmasına rağmen en karlı hatlardan bir tanesini oluşturmasının sebebi misafirlerin taleplerinden kaynaklanmaktadır.

Örnek vermek gerekirse, yurtiçi veya yurtdışı hat olarak farketmeksizin, 300 kişilik bir uçakta 100 kişi seyahat ettiğinde havayolu açısından son derece zararlı ve tehlikeli bir durum ortaya çıkabilmektedir. Fakat günümüz şartlarında Türkiye’deki havayolu şirketlerinin en büyük oyuncularından pegasus iletişim ve türk hava yolları’nın seferlerindeki ortalama doluluk oranlarına baktığımızda %85’e yakın olduğu görülmektedir. Doluluk oranı Dünya’nın en büyük havayolu firmalarına kıyaslandığında çok fazla avantajlı durumda olan Türk havacılık sektörü, 3. havalimanı ile birlikte en fazla büyüyen sektörlerden bir tanesi olma yolunda hızla ilerlemektedir.

Bilet Hattı Firması Hakkında

Dünya’nın bütün havayolu firmalarının uçak biletlerinin satışını yapabilen firmamız TÜRSAB’a bağlı resmi seyahat acenteliği faaliyetlerinde bulunmaktadır. Türkiye’de en büyük havayolu firmalarından pegasus iletişim , türk hava  yolları, atlas global havayolları, onur air havayolları ve anadolu jet havayolları’nın resmi satış acentesidir. Firmamızın kurulma yılı 2014 olmasına rağmen sektörde her geçen gün pazar payını arttırma konusunda oldukça başarılı bir özgeçmişe sahiptir.

Firmamız aracılığı ile sadece pegasus satın alım işlemleri yapılmamaktadır. Örnek vermek gerekirse türk hava  yolları’nın ve anadolu jet havayolları’nın uçak biletlerinde değişiklik işlemleri de yapılabilmektedir. Sadece THY ve anadolu jet havayolları değil taki ki. pegasus iletişim bilet değişiklik işlemleri ve sunexpress havayolları bilet değişiklik işlemlerini de 0850 302 54 93 numaralı ücretsiz çağrı merkezimiz aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bilet Hattı Firmamız İle İşlem Yapabileceğiniz Havayolu Firmaları Aşağıdaki Gibidir;

Türk Hava Yolları

Türk hava yolları‘nın resmi pegasus satışını ve değişiklik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’nin ve dünya’nın en büyük havayolu firmalarından bir tanesi olan Türk Hava Yolları ile uçuş yapacak yolcularımız her türlü bilet işlemlerini ücretsiz çağrı merkezimiz aracılığı ile yapabilirler.

Dünya’nın en fazla noktaya direk uçuş gerçekleştiren havayolu firması türk hava yolları’nın yurtiçinde hizmet verdiği diğer kuruluşu olan Anadolu Jet havayolları’nın uçak biletlerinde de her türlü değişiklik ve satın alım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolları iletişim

Türkiye’nin yurtiçinde ve yurtdışında en büyük havayolu sektöründe en büyük oyuncularından olan havayolları iletişim ‘nın anlaşmalı acentesi olan firmamızdan her türlü havayolları bilet işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti’nin en fazla olduğu havayolu firmalarından bir tanesi olan pegasus iletişim ile pegasus satın alabilirsiniz.

Onur Air Havayolları

Onur Air Havayolları istanbul atatürk havalimanından uçuşlarının büyük bölümünü gerçekleştirmektedir. Yurtiçi ve yurtdışında yolcularına hizmet veren onur havayolları her geçen gün yolcu sayısını arttırmaktadır. 3. havalimanı ile birlikte büyük bir şans yakalan türk havacılık sektöründe hizmet veren havayolu firmalarından biri olan Onur Air, büyümesini 2018 yılında katlayarak arttıracağı tahmin edilmektedir.

SunExpress Havayolları

Sunexpress havayolları; Türk Hava Yolları ve Lufthansa havayolları’nın ortak kuruluşudur. Uçuşlarının büyük bir bölümünü izmir adnan menderes havalimanı ve antalya havalimanı’ndan gerçekleştirmektedir. SunExpress Havayolları, yolcularına verdiği hizmetlerin büyük bir bölümünü yurtdışı noktalarına gerçekleştirmektedir. Özellikle Almanya şehirlerine olan uçuşları ile Almanya’da bulunan gurbetçilerimize en büyük hizmetlerden birini sunmaktadır.

Atlas Global Havayolları

Atlas global havayolları da Türkiye’de faaliyet gösteren havayolları arasında bulunmasına rağmen yolcu sayısını her geçen gün yükselten havayolları arasında yer almaktadır. Bilet Hattı olarak atlas global havayolları’nın uçak biletlerinin de satışını yapabilen anlaşmalı satış acentesiyiz. Atlas global havayolları’nın yurtiçi ve yurtdışı tüm uçuşlarının satışını ücretsiz müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile kolayca satın alabilirsiniz.

Anadolu Jet Havayolları

Türkiye’de yurtiçi en fazla yolcu sayısı olarak Türk Hava Yolları’nın alt kuruluşu olan anadolu jet havayolları gelmektedir. En büyük rakibi olan pegasus iletişim ile arasında kıyasıya rekabetle, pazar payını her geçen gün yükseltmektedir. Anadolu Jet Havayolları’nın diğer havayolları ile arasındaki en büyük farklardan bir tanesi de özellikle bir noktadan uçuş gerçekleştirmemiş olmasıdır. Örnek vermek gerekirse, SunExpress havayolları izmir ve antalya ağırlıklı, pegasus iletişim istanbul ve izmir ağırlıklı misafirlerine hizmet vermektedir. Anadolu Jet havayolları ise, Türkiye’nin her noktasından havayolu misafirlerine hizmet vermektedir.

Bilet Hattı Firmamızın Avantajları

Bilindiği gibi her geçen gün havayolu ulaşımını tercih eden yolcu sayısı katlanarak artış göstermektedir. Havayolu firmalarının yolcu sayılarındaki bu artış bazı zorlukları da beraberinde getirmektedir.

alo bilet hatti
alo bilet hatti

Peki Nedir Bu Zorluklar ?

Havayolları’nın gelir kaynaklarından bir kısmı da ekstra hizmet satışlarından gerçekleşmektedir. Tabii bu durum bütün havayolu firmaları için geçerli değildir. Örnek vermek gerekirse; Türk Hava Yolları‘ndan ve Anadolu Jet Havayolları‘ndan pegasus satın alırken özellikle istediğiniz bir koltuk varsa o koltuk için ücret ödemenize gerek yoktur.

Bunun sebebi: pegasus satın alırken aslında bu koltuk ücretini peşin olarak havayolu sizden tahsil etmektedir. Aynı şekilde low-cost havayolu firmalarının uçak içi ikramları da ücretli olmasına rağmen thy ve anadolu jet havayolları’nda böyle bir durum söz konusu değildir. Nedeni de pegasus satın alırken bu ücretin zaten sizden peşin olarak tahsil ediliyor olmasıdır.

pegasus iletişim ve SunExpress havayolları‘nda ise durum biraz farklıdır. Bu düşük bütçeli havayolu firmalarının gelirin büyük bir kısmı ise ekstra hizmet satışlarından kaynaklanmaktadır. pegasus iletişim ve sunexpress havayolları‘ndan pegasus satın alırken, diğer havayolu firmalarının uçak biletlerinden daha ucuz olmasının sebebi, ekstra hizmetlerin de aynı şekilde ekstra ücrete tabii olmasından kaynaklanmaktadır.

Havayolu Bilet Hattı Çağrı Merkezi‘miz aracılığı ile daha önce herhangi başka bir kanal aracılığı ile satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde her türlü tarih ve yön değişiklik işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için, ekstra olarak ufak bir hizmet bedeli tahsil edilmetkdir. Örneğin pegasus iletişim bilet erteleme ve sunexpress havayolları bilet erteleme işlemlerinde kişi başı ortalama 20 – 40 tl arasında yurtiçi uçuşlarınızda hizmet bedeli tahsil edilmektedir.

Türk Hava Yolları‘nın uçak biletlerinde değişiklik işlemleri biraz farklı olmaktadır. Nedeni ise, diğer havayollarındaki gibi bütün sınıflardaki biletlerde değişiklik işlemi yapılamamaktadır. Promosyon sınıfı olan biletlerde hiçbir şekilde değişim veya iade işlemleri yapılamamaktadır. Ekonomi ve Business sınıfından satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde her türlü değişiklik işlemi ücretsiz müşteri hizmetleri temsilcimiz ile kolayca gerçekleştirebilirsiniz.