Ana Sayfa / THY İletişim / İstanbul THY Telefon – THY İstanbul İletişim

İstanbul THY Telefon – THY İstanbul İletişim

İstanbul THY İletişim : (0850) 302 54 93

İstanbul Türk Hava Yolları telefon numarası 0850 302 54 93‘dür. Türkiye’nin en kalabalık şehri olmasının yanı sıra dünya tarihinde büyük önemi olan hem turistik hem de ticaret merkezi olarak görülmektedir. İstanbul aynı zamanda dünyanın en kalabalık şehirleri arasında yer almaktadır. Türk Hava Yolları İstanbul’dan yurtiçinde tüm bölgelere ve dünyanın birçok ülkesine günlük uçuş seferleri düzenlemektedir.

İstanbul Türk Hava Yolları İletişim
İstanbul Türk Hava Yolları İletişim

İstanbul THY iletişim bilgileri ile iletişim kurarak gideceğiniz yer ile ilgili tüm uçuş bilgileri, uçuş saatleri, bilet fiyatları, bilet alış ve bilet iade işlemleri gibi birçok konuda aradığınız cevabı alabileceksiniz. Türk Hava Yolları şirketinin merkezi İstanbul’da bulunmakta ve şehir merkezinin farklı noktalarında bulunan bilet satış noktalarından da istediğiniz bilgileri edinebilirsiniz.

İstanbul THY Telefon

Tüm dünyanın gözünün olduğu, her insanın mutlaka görmek istediği yerlerin başında İstanbul gelmektedir. Ülkemizde İstanbul THY iletişim numaralarını internet üzerinden yapacağınız araştırmalar ile kolaylıkla bulabilirsiniz. Türk Hava Yolları tüm müşterilerine 0850 302 54 93 numarası üzerinden müşteri hizmetlerini vermektedir.

Ücretsiz hat olan müşteri hizmetlerin numarasını bulunduğunuz her yerden arayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri sizlere tüm dünya dillerinde hizmet vermektedir.

İstanbul’dan Uçak İle Nereye Gidebilirim?

İstanbul Avrupa ve Asya kıtalara arasında bir köprüdür ve bu noktadan dünyanın her yerine uçak ile yolculuk yapabilirsiniz. Türk Hava Yolları Türkiye’nin en iyi ve büyük havayolu şirketi olarak, gerek iç hat gerek dış hat hizmetlerinde ülkemizin ve dünyanın tüm bölgelerine uçak seferleri bulunmaktadır.

Günlük olarak yaptığı uçuş hizmetlerinde, gidilecek bölgenin yolcu durumuna göre o yere gün içerisinde birden fazla sefer düzenlenebilmektedir. Türk Hava Yolları ülkemizi farklı illerinde yurtiçi ve yurtdışı aktarmalı uçuşlarında aktarım noktası olarak İstanbul havaalanını kullanmaktadır.

THY İstanbul telefon numarası
THY İstanbul telefon numarası

THY Müşteri Hizmetleri

İstanbul’dan gitmek istediğiniz yer neresi olursa olsun bilet almadan önce İstanbul THY müşteri hizmetleri numarası (0850) 302 54 93’dür. Bu telefon numaraları ile görüşerek uçuş bilgileri hakkında detayları öğrenmelisiniz. Bazı detay bilgiler size daha ekonomik fiyatlara bilet almanıza yardımcı olabilecektir. Türk Hava Yolları tüm uçuşlarında yüksek kalite ve konfor sunmaktadır.

Türk Hava Yolları İstanbul telefon numarası biletlerinizi imkanınız varsa kendiniz THY online sitesi üzerinden rahatlıkla alabilirsiniz. İnternet erişim imkanı bulamadığınız durumlarda müşteri hizmetleri ile görüşebilir, bilet rezervasyonlarınızı yapabilir, biletlerinizi satın alabilirsiniz. THY biletlerinizi çeşitli nedenlerden dolayı iptal ettirmek istediğinizde, bilet satış noktalarına gitmeniz ya da müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekir.

Bir diğer makalemizde Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet Havayolları’ndan daha önce satın almış olduğunuz uçak biletlerinizde tarih ve yön değişikliğini nasıl yapabileceğiniz hakkında detaylı bilgi verdik. Linki tıklayarak okuyabilirsiniz. www.bilettelefon.com/2018/04/27/thy-bilet-degistirme

THY Tarafından Müşterilerine Verilen Hizmetler

Uçak ile yolculuk bir zamanlar insanlara çok lüks gelmekteydi. Ancak yurtdışı seyahatleri için pahalıda olsa bu hizmetlerden faydalanmaktan başka yol yoktu. Son yıllarda havayollarının gelişmesi ile birlikte THY yolcularına birçok konuda yardımcı olmaktadır. Öncelikle İstanbul THY iletişim bilgileri üzerinde müşteri hizmetleri ile görüşmeli ve verilen hizmetler hakkında bilgi almalısınız.

Türk Hava Yolları İstanbul şubesi ile erken rezervasyon hizmetleri ile tüm yolcularına ucuz bilet avantajı sunmaktadır. Online olarak verilen hizmetleri arasında, alınan uçak biletlerinin check-in işlemlerinin yapılması, koltuk seçimi, yurtdışı seyahatleri için online olarak yemek siparişi vermek gibi çok sayıda hizmet bulunmaktadır.

İstanbul THY Ücretsiz Bagaj Taşıma Hakkı

İstanbul’da sevdikleriniz için alabileceğiniz çok sayıda hediyelik eşya çeşitlerini bulabileceksiniz. İstanbul’dan alabileceğiniz her türlü eşyayı THY yolları uçağı taşıyabilirsiniz. Ancak uçak biletini almadan önce müşteri hizmetleri ile görüşerek, uçakta ne kadar eşya taşıyabileceğiniz ve hangi ürünleri taşıyabileceğiniz hakkında bilgi aldıktan sonra alış veriş yapmanız sizin avantajına olacaktır.

Çünkü Türk Hava Yolları İstanbul şubesi yurtiçi ve yurtdışı uçuşları için yolcu durumuna göre ücretsiz bagaj kapasitesini belirli bir ağırlığa kadar izin vermektedir. THY uçaklarında Business Class yolcuları için ücretsiz bagaj hakkı 30 kg’dır. Bu miktar economy Class yolcularına 20 kg olarak tanınmaktadır. Bu kapasite kişi başı kapasitedir. Bu oranın aşılması durumunda fazla olan eşyalar için kg başına ek ücret alınacaktır.

Farklı şehirlerden Türk Hava Yolları ile yaptığınız ve İstanbul aktarmalı yapılan uçuşlarda fazla olan bagajlarınız için kg başına aktarım ücreti talep edilecektir. Uçuşlarınızı daha ucuza getirmek istiyorsanız yanınızda bulunduracağınız eşyaların ağırlığını tanınan ücretsiz bagaj hakkına göre ayarlamanız menfaatinize olacaktır.

Türk Hava Yolları İstanbul İkramları

İstanbul’dan THY ile yurt için uçuşlarınızda sunulacak ikram çeşitleri ile yurtdışı uçuşlarında verilecek ikram çeşitleri uçuş noktasına göre farklı olabilmektedir. Economy Class yolcuları için uçak içi ikramı olarak sıcak soğuk içecek çeşitleri ve sandviç çeşitleri servisi yapılmaktadır. Business Class yolcuları için ise çeşitli yemek çeşitleri ile içecek ve tatlı servisleri yapılmaktadır. Özellikle yurtdışı uçuşlarında Business Class yolcular için Türk mutfağı ve dünya mutfağı yemek çeşitlerini sunmaktadır.

Türk Hava Yolları İletişim
Türk Hava Yolları İletişim

Bebekleriniz İle Birlikte Uçun

İstanbul’dan dünyanın her yerine Türk Hava Yolları uçakları ile rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Bebeğiniz yeni olduysa sağlık açısından sıkıntısı yoksa bebeğiniz ile THY uçaklarına binebilirsiniz. Bebeğiniz 2 ile 7 gün arasında ise bu durumda “bebeğin uçakla yolculuk yapmasında sakınca yoktur” yazılı doktor raporu bulunması gerekir. 7 günden büyük bebekleriniz ile rahatlıkla uçabilirsiniz.

Bebekleriniz için ayrı koltuk alabilirisiniz ve THY 2 yaşını tam doldurmamış bebekleri için özel indirimli koltuk fiyatı uygulamaktadır. Bebekleriniz için puset isteyebilirsiniz. Pusetler size ücretsiz olarak verilecek ve bebeğiniz için aldığınız koltuğa konulacaktır. Bebeğinizi kucağınızda taşıyacaksanız, uçakta bebek kemerini takmalısınız. Küçük çocukların uçakla seyahat edebilmeleri için yanlarında refakatçi bulundurulması istenir.

THY uçaklarında çocuklara refakatçi olacak kişilerin en az 18 yaşında olması istenir. Gezilerinizde bebeğinizi rahat taşımak için kullandığınız bebek arabalarını uçakların kargo bölümüne verirsiniz ve uçaktan inince bebeğinizi arabası ile rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Hasta ve Engelli Özel Yolcular

Bazı özel durumlarda hasta ve engelli kişiler gidecekleri yerlere uçak ile gitmek isteyebilirler. Bu durumlarda İstanbul Türk Hava Yolları şirketi özel hizmetler sunarak, yardıma muhtaç olan bu kişilerin yolculuklarını konforlu yapabilmelerini sağlamaktadır.

Hasta ve engelli yolcuların sorunsuz uçabilmeleri için 10 gün içerisinde alınmış doktor raporu bulunmalı ve bu raporda uçak ile yolculuğun sakınca oluşturmadığı belirtilmelidir. THY bu durumdaki yolcuları için önceden haberdar olduğunda onların rahatsızlık durumlarına göre rahat edebilecekleri özel yerler hazırlamaktadır.

Bir diğer makalemizde Türk Hava Yolları’ndan yurtiçi ve yurtdışı uçak bileti satın almak için ücretsiz müşteri hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi verdik. Dilerseniz o makalemizi de okuyabilirsiniz. www.bilettelefon.com/category/turk-hava-yollari-iletisim

Bagaj Kısıtlamaları

Türk Hava Yolları İstanbul şubesi ile hem iç hat uçuşlarında hem dış hat uçuşlarında günlük yüzlerce uçuş yapmaktadır. İnsanlar uçak ile bir yere diğerken yanlarında bir takım eşyalar taşırlar. Uçakların güvenliği için her yolcu için ücretsiz bagaj sınırlaması bulunmaktadır. Bu uygulama tüm havayolu şirketlerinde farklı kapasitelerde uygulanmaktadır.

Türk Hava Yolları İstanbul ve tüm şehir uçuşlarında uçakta taşınamayacak olan ürünleri belirlemiştir. THY uçaklarında her yolcu başına en fazla 2kg ağırlığında sprey, kolonya, parfüm türü ürünlerin taşınmasına izin verilir. Bulundurulması güvenlik açısından tehlikeli olan hiçbir ürün uçağa alınmaz.

Üçüncü Havalimanı THY Telefon
Üçüncü Havalimanı THY Telefon

THY Müşteri Hizmetleri ve Diğer Hizmetler

İstanbul uçuşları için Türk Hava Yolları şirketini tercih eden yolcular, her türlü bilgiye, bilet işlemlerine müşteri hizmetleri üzerinden ulaşabilmektedirler. Türk Hava Yollarının müşterine verdiği diğer hizmetlerin birçoğu yukarıda anlatılmıştır.

Önemli hizmetlerden birisi havaalanına inen yolcu gideceği yere rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilmesi için araç kiralaması gerekebilir. THY tüm yolcularına araç kiralama konusunda yardımcı olmakta ve havaalanlarında bulunan kiralama ofislerine yönlendirme yapmaktadır.

THY’nin İstanbul Uçuşları

Türk Hava Yolları; uçuşlarının büyük bir çoğunluğunu İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan gerçekleştirmektedir. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yurtiçi ve yurtdışı birçok uçuşu bulunmasına rağmen, ağırlık Atatürk Havalimanı’ndandır. Türkiye’nin ve Dünya’nın en çok noktaya uçuş gerçekleştiren Türk Hava Yolları, her geçen gün uçuş güzergahlarını genişletmektedir.

3. Havalimanı’nın açılması ile birlikte Türkiye’nin bütün şehirlerine ve Dünya’nın birçok şehirlerine direkt olarak uçma fırsatı bulacak firma, 2019 yılının nisan ayında açılması planlanan havalimanı ile, büyümesine hız katacaktır.

Popüler Kelimeler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşteri Hizmetlerini Ara